І РОЗДІЛ.
Аналіз діяльності ЗДО №44 за 2020–2021 навчальний рік
І. Освітнє середовище закладу дошкільної освіти №44
Херсонський заклад дошкільної освіти № 44 Херсонської міської ради підпорядкований управлінню освіти Херсонської міської ради (далі – ЗДО, заклад). Побудований за типовим проєктом і розрахований на 117 дітей із загальним розвитком. У закладі функціонувало 6 груп: 1 група дітей раннього віку(з 2 до 3 років)- 26 дітей; 1 група молодшого віку (з 3 до 4 років) – 26 дітей; 2 групи середнього віку(з 4 до 5 років) – 46 дітей, 1 група різновікова з (3 до 6 років) – 16и дітей, старша група (з 5 до 6 років) – 28 дітей. Дитячий контингент налічує 142 дитини. Наповнюваність груп у порівнянні з минулим роком залишився сталим.
ЗДО – україномовний. У своїй діяльності заклад керувався законодавством України та чинними нормативно – правовими актами в галузі освіти.
Освітнє середовище
Зміцнення матеріально-технічної бази відбувалося за рахунок бюджетних коштів(виділені на 2020-2021 н.р. у суммі 4868668грн на данний момент отримані у повному обсязі) та позабюджетних благодійних внесків юридичних та фізичних осіб. Відповідний звіт щомісячно відображався на веб-сайті закладу освіти.
Проведення ремонтних робіт та поповнення матеріально-технічної бази ЗДО : зроблено капітальний ремонт санітарної кімнати середньої групи №1, замінено ліжка у ясельній, середній групі №2; замінено матраци в ясельній групі, 2 молодшій групі, середній №2; придбані нові ковдри та тюлеві штори в ясельній групі; замінені господарчі шафи у ясельній групі, середній групі №1, старшій групі, різновіковій; замінено мийки, водонагрівач на харчоблоці та у різновіковій групі; придбано промислові котли та нове обладнання: протирочну машину/овочерізку, електронні термометри для визначення температури сирої та готової продукції; замінено посуд у 2 молодшій, різновіковій групі; для групових майданчиків завезено пісок; оновлені стенди методичної роботи; доукомплектований пожежний щит; замінений водонагрівач у старшій групі, здійснена перезарядка вогнегасників; виконано ряд ремонтних робіт по благоустрою приміщень закладу, відремонтовано санітарну кімнату середньої групи №1 та капітальний ремонт партамийки старшої групи. Пофарбовано ігрові майданчики.
Систематично поповнювалися періодичні видання у методичному кабінеті та оновлювалися групові освітні центри цікавим матеріалом:
лепбуки з логіко-математичного розвитку, екологічного виховання, патріотичного виховання, безпеки життєдіяльності та ЛепБокси;.таблиці К.Крутій та Н.Гавриш для навчання розповіді, різноманітні мнемотаблиці для вивчення віршів, танграми, лупи; настільні театри, ємкості для навчання сортувати сміття, настільні ігри економічної та логіко-математичної спрямованості.
У закладі створено умови для безпечного проведення освітнього процесу та праці співробітників.
Окремо доцільно виділити облаштування ігрових майданчиків сучасним ігровим обладнанням. Безпечність ігрового та спортивного обладнання 2 рази на рік перевірялося комісією і засвідчувалось Актом.
У закладі освіти створені умови для харчування дітей. Обладнання, стан харчоблоку та допоміжні приміщення відповідають санітарно-гігієничним вимогам.
Для покращення організації харчування в закладі розроблено Паспорт харчоблоку та Паспорт ЗДО, впроваджена система HACCP, яка дозволяє гарантувати виробництво безпечної продукції шляхом ідентифікації і контролю небезпечних факторів: біологічного, хімічного і фізичного походження, починаючи від сировини до обігу та споживання готової продукції. Здійснення контролю за системою НАССР дало змогу уникнути харчових отруєнь, випадків кишкових захворювань.
Протягом року діти отримували свіжі фрукти, овочі, соки в асортименті. На 100% виконувались натуральні норми картоплі, масла вершкового, яєць, м’яса, сиру твердого на 87-95% – молока, овочів, круп, соку.
Питання харчування було під постійним контролем, розглядалося на виробничих нарадах, загальних зборах колективу, батьківських зборах.
В період карантину батьки мали змогу ознайомлюватися з меню-розкладом на кожен день на дошці повідомлень на території закладу, на веб-сайті закладу, отримувати консультації, відповіді на питання відносно організації харчування дистанційно .
Сім’ям з дітьми пільгових категорій протягом року надавались пільги щодо сплати коштів за харчування: 50% на харчування – отримували діти з багатодітних сімей та безкоштовне харчування отримували діти із малозабезпечених сімей та діти учасників АТО, діти під опікою, тимчасово переміщені особи.
Для запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) у навчальному 2020/2021 році у закладі здійснювалась діяльність з урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).
Серед працівників та батьків проведена просвітницька робота щодо профілактики та нерозповсюдження короновірусної інфекції, що дало позитивний результат. За звітний рік перехворіли 1 працівник та 4 дітей на COVID-19.
Систематичне провітрювання приміщень, прогулянки на свіжому повітрі та фізичні навантаження дали гарний загартовуючий ефект, внаслідок чого зменшилась кількість дітей, які часто хворіють. Аналіз показав, що у порівнянні з минулим 2019/2020 н.р. кількість пропусків через хворобу значно зменшилась. Зменшилась кількість захворювань на бронхіт, ГРВІ, відсутні крапельні інфекції, дерматити. Кількість дітей від загальної кількості, які не хворіли на протязі звітного періоду становить 75%.
У процесі життєдіяльності дітей у закладі використовувся комплекс різних засобів: фізичні вправи (гімнастика, ігри, елементи спорту), природнє середовище (повітря, сонце, вода), гігієнічні чинники (режим харчування, сну, занять і відпочинку, гігієна одягу, взуття, обладнання тощо). Поряд з традиційними засобами фізичного виховання, оздоровлення дошкільників у практиці роботи знаходять місце : фітбол-гімнастика – вправи з використанням м’яча, що має певні властивості (розмір, колір, пружність), степ-платформи, які значно активізували рухову діяльність дітей.
Проведений антропометричний контроль показав ефективність перелічених занять та заходів завдяки творчому підходу педагогів до здоров’язбережувальної компетенції дошкільнят та співпраці з батьками. Вага та зріст дітей відповідають вікові.
Для запобігання булінгу (цькування) було проведені заходи :
- Психолого-педагогічний семінар «Створення позитивного психо-емоційного клімату в дошкільному колективі»
- Батьківськи збори «Успіх вашої дитини. Дискусія: «Сім’я –найзатишніше місце на землі»
- Індивідуальна робота «Об’єднаємо наші зусилля задля комфорту дитини»
- Тематичний тиждень «Добрі справи та дитячі мрії»
В результаті проявів булінгу не було.
Усі групи 100% забезпечені оновленою освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Дитина».
Мова навчання та виховання у закладі українська.
/У своїй діяльності ЗДО керувався чинним законодавством України та нормативно-правовими актами у галузі освіти.
Навчально-методична база закладу протягом 2020/2021 навчального року поповнилася: освітніми програмами, навчально-методичними та навчально-наочними посібниками, рекомендованими Міністерством освіти і науки України
для використання в закладах дошкільної освіти. Створено картотеки статей періодичних видань, методичної літератури, банків педагогічної інформації. Педагоги мали змогу ознайомлюватися з новинками таких журналів, як «Дошкільне виховання», «Скарбничка вихователя», «Палітра педагога», «Джміль» та новинками методичної літератури з використанням ресурсів інтернету. Вагома частина педагогів 95% брали участь у онлайн семінарах-практикумах, які проводились через ZOOM.
…… Проте, для створення безпечного та комфортного середовища для здобувачів освіти існує необхідність:
- потребує заміна теплової мережі ЗДО;
- повна заміна і капітальний ремонт харчоблоку;
- продовження роботи по забезпеченню освітнього процесу сучасними мультимедійними засобами;
- обладнання приміщення ЗДО сучасною пожежною автоматичною сигналізацією;
- потребує заміна критих павільйонів на майданчиках.
Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку
Організація освітнього процесу здійснювалася за освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Дитина».
Протягом 2020/2021 навчального року ЗДО працював над такими завданнями:
- сприяв застосуванню педагогами малих форм усної народної творчості в освітньому процесі як складника національно-патріотичного виховання дошкільників;
- оптимізація роботи з фізичного виховання, впроваджуючи профілактичні оздоровчі вправи та прийоми освіти малюків;
- упровадження в освітній процес карти розумових дій та коректурних таблиць за методикою Н.В.Гавриш як ефективних засобів пізнавального та мовленнєвого розвитку дошкільників.
Для відстеження динаміки особистісних досягнень дітей педагоги використовували посібник «Моніторинг досягнень дітей дошкільного віку згідно з Базовим компонентом дошкільної освіти», що дало змогу не охарактеризовувати саму дитину, а комплексно проаналізувати надбання дитини й отримати об’єктивну інформацію про якість організації освітнього процесу.
Діти раннього віку в достатній мірі володіють санітарно-гігієнічними навичками, 95% дітей відвідують заклад із задоволенням, 80% малюків активно сприймають всі режимні моменти, вміють самостійно їсти, активно займаються різними видами діяльності, тому можна говорити про достатньо великий рівень адаптації дітей. Всі діти розуміють звернену мову, з цікавістю слухають читання казок, розглядають і емоційно коментують ілюстрації до них. Збагатився і дитячий словниковий запас узагальнючими словами із групи «їжа, одяг, меблі, тварини, рослини». На кінець року більшість малюків доцільно застосовує потрібні іграшки під час гри, може будувати нескладний ігровий сюжет, але не завжди дотримуються правил гри. Переважна більшість малюків розрізняє види рослин у плані «дерево-квітка», розуміють, що природні об’єкти можуть змінювати забарвлення в залежності від пори року. Проте діти часто помиляються у назві пір року, хоча розуміють зміни і стан природи в конкретну пору. 50% дітей розрізняють основні кольори, мають уявлення про розмір предметів, проте у третини виникають труднощі при порівнянні «більший, менший, однаковий, подібний». У третини дітей сприймання величини є,а значення і її назви дати не можуть. Не всі діти можуть вкласти предмет у його пазл, що свідчить про несформоване просторове уявлення. Малюки знають призначення образотворчих засобів і вміють їх доцільно використовувати, але із-за недостатньо розвинутої дрібної мускулатури пальців рук не всі діти правильно тримають олівець, вміють скачати кульку.
У групі молодшого дошкільного віку «Гномики» наприкінці навчального року визначається позитивна динаміка щодо оволодіння дошкільниками знань та вмінь відповідно вимог Програми розвитку дитини від двох до семи років «Дитина». Діти мають уявлення про основні засоби загартування, елементарні знання про гігієну тіла та предметне оточення, основні чинники здоров’я.
Під час аналізу мовленнєвої діяльності виявлено, що більшість дошкільників користуються різними частинами мови, правильно вживають узагальнюючі слова. 62 % вихованців будують свої висловлювання, відповідають на запитання, за допомогою дорослого переказують невеликі знайомі казки та оповідання, вживають ввічливі слова. Проте, проблемою залишається звукова культура мовлення, правильна вимова звуків рідної мови, у більшості вихованців не сформована граматична правильність мовлення.
Вихованці групи активно виявляють інтерес до пізнавальної діяльності. 70% мають уявлення про сенсорні еталони, про розмір, кількість, вдало оволоділи навичками лічби (в межах 5), розрізняють геометричні фігури, перелічують їх, визначають кількість, розуміють відмінність між математичними поняттями: «високий» – «низький», «широкий» – «вузький», проте, не всі оперують цими математичними термінами. Показники художньо-естетичного розвитку дітей на кінець навчального року на досить високому рівні: діти вміють користуватися зображальними матеріалами та інструментами, достатньо володіють техніками образотворення.
Аналізуючи показники компетентності дітей груп середнього дошкільного віку «Барвінок», «Веселка» слід відмітити позитивну динаміку збільшення високого та достатнього рівня на кінець навчального року.
У дітей середнього дошкільного віку значно розширилось уявлення про діяльність людей, довкілля, тобто з’явилися нові теми для спілкування з товаришами і дорослими, на основі цього позитивно розвинулось діалогічне й монологічне мовлення. Проте, окремим дітям важко складати розповіді за зразком вихователя, експериментувати зі словом, звуком. Вихованці відповідного віку мають різні рівні розвитку. Низький рівень виявлено у дітей з проблемним мовленням. Причиною є безсистемне відвідування дітьми закладу у зв’язку з епідемічною ситуацією у країні, що не сприяло засвоєнню програмового матеріалу, передбаченого Базовим компонентом дошкільної освіти.
Обстеження пізнавального розвитку у середньому дошкільному віці показав достатній та високий рівень. Всі діти рахують у межах 5-10, знають і називають геометричні фігури, розуміють слова: «більше», менше», «стільки ж», «однаково», орієнтуються у прийомах накладання, прикладання, перелічування для порівняння двох груп предметів.
Показники компетентності фізичного розвитку вихованців на достатньому (70%) і високому рівні(21%) . Більшість розуміють важливість рухів для здоров’я, володіють основними рухами, орієнтуються у своїй поведінці на дотримання соціальних стандартів статево-рольової поведінки.
Діти люблять малювати, ліпити, використовують різні художні матеріали. Навчилися і удосконалили прийом вирізання та наклеювання. Окремі мають низький рівень(8%), це ті діти, які часто не відвідували заклад. Деякі діти мають труднощі у відтворенні власних вражень в образотворчій діяльності та висловленні думок щодо прослуханих творів українською мовою(30%).
Група старшого дошкільного віку «Сонечко»
В результаті дослідження було виявлено, що на кінець навчального року майже всі випускники (98%) дошкільного закладу мають високий та достатній рівень фізичної активності, добре володіють основними рухами, виявляють інтерес до занять фізичною культурою, знають та намагаються дотримуватись правил безпечної поведінки.
Аналізуючи пізнавальний розвиток виявлено, що майже всі діти(93%) орієнтуються в основних станах погоди, встановлюють прості залежності і взаємозв’язки, розрізняють за кольором, формою і величиною різні рослини і тварини, порівнюють форму об’єктів природи з геометричними фігурами, виділяють схоже та відмінне, класифікують об’єкти довкілля за певною ознакою.
Діагностичне вивчення мовленнєвого розвитку вихованців свідчить про те, що значна увага педагогами приділялася формуванню мовленнєвої компетентності старших дошкільників. Організовуючи різні форми роботи, вихователі створювали умови для активного спілкування дітей українською мовою, обміну думками. Вихованці вміють будувати речення, дотримуючись певного порядку слів, послідовно і логічно відповідати на запитання. Поряд з цим слід констатувати, що діти зазнають труднощів при вживанні синонімів, слів-порівнянь. Залишаються проблеми із вживанням складних речень при складанні описових розповідей та з власного досвіду.
Частково залишилось проблемою постійне використання української мови у повсякденному житті
Майже всі діти (97%) виконують звуковий аналіз слів, розрізняють голосні, тверді і м’які приголосні звуки, ділять слова на склади, визначають позицію звука у слові, наголошений склад, складають речення, проте, є вихованці (3%), які потребують допомоги при роботі зі звуком, словом, реченням . Частина дітей(83%) оволоділа навиками читання.
Особлива увага приділялась підготовці руки дитини до письма, що сприяло як інтелектуальній так і фізичній готовності дітей до школи.
Діти (100%) володіють навичками самообслуговування, виконують трудові доручення, знають правила поведінки, ведуть активний спосіб життя, знають правила культури поведінки, але в повсякденному житті переважна більшість дітей їх не дотримується.
Діти (93%) використовують засоби художньої виразності різних видів мистецтва, користуються різними художніми матеріалами та інструментами.
Таким чином, під час соціально-педагогічної діагностики поточний моніторинг визначення рівня компетентності дітей в ході діагностичного педагогічного обстеження на кінець навчального року було охоплено 129 дітей, що склало 92%. Зведені узагальнені результати по закладу освіти свідчать: високий рівень становить -27%, достатній – 37%, середній – 29%, низький – 7%. За результатами моніторингових досліджень дітей старшого дошкільного віку на початку і в кінці навчального року отримані такі результати: вересень -81%, травень- 93%. Всього 33 дитини, із них ідуть до школи 31 дитина. Це свідчить, що освітня робота проводиться на належному рівні. Отримані результати стосовно економічних, екологічних, соціальних норм і правил поведінки на 19% вищі, ніж на початку року. Завдяки роботі з картками Н.Гавриш значна більшість дітей (67%) почали логічно мислити та робити висновки.
Для впровадження варіативної складової Базового компоненту дошкільної освіти було організовано роботу гуртків за різними напрямками на безоплатній основі:
– художньо-естетичний: «Чарівна казка», «Мамина школа»;
– логіко-математичний : «Цікаві шахи»;
– фізкультурно-оздоровчий: «Веселі стрибунці»(фітбол-гімнастика), степ-аероробіка «Юні гімнасти».
На платній основі функціонує гурток «Ритмічна гімнастика».
Результати гурткової роботи демонструвалися на концертах, святах, розвагах, міських конкурсах, виставках.
Слід відмітити, що результат роботи гуртків, у порівнянні з минулим роком, сприяв покращенню розвитку творчих, мовленневих здібностей дітей на 13% і складає – 63%.
Педагогічний колектив спільно з батьками та дітьми брали активну участь у міських конкурсах для дошкільників «Крок до Зірок»; конкурсі дитячих малюнків «Світ очима дітей»; міському конкурсі «Літературні намистинки»; спортивних змаганнях «Крок до Олімпу», всеукраїнський конкурс «Найкраща туалетна кімната «BEST WC», благодійних акціях «Допомога безпритульним тваринам», що сприяло налагодженню тісних партнерських відносин.
Проте, залишаються невирішеними до кінця питання в роботі ЗДО:
- удосконалення навичок комунікативної мовленнєвої компетенції дошкільників шляхом упровадження інноваційних методик і технологій;
- залучення батьків до стимулювання спілкування державною мовою у повсякденному житті та побуті;
- подальша реалізація формування природо-доцільного світогляду та ціннісного ставлення до довкілля, орієнтованих на сталий розвиток дошкільників;
- формування навичок здорового способу життя через забезпечення повноцінного педагогічного впливу на фізичний стан вихованців.
Фахова діяльність педагогічних працівників закладу
Кількісний склад педагогічних працівників становив 100%. Якісний склад педагогічних кадрів покращився на 15% завдяки підвищенню їх фахової майстерності: працювало 13 педагогів, з них мають: повну вищу освіту – 77%, базову вищу освіту – 23%; підтвердили кваліфікаційну категорію 1 педагог, підвищили кваліфікаційну категорію 2 педагоги. План атестації виконано на 100%. Підвищили фаховий рівень на курсах при КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» 3 педагоги згідно плану. План проходження курсової перепідготовки виконано на 100 %.
Особлива увага приділялася самоосвіті педагогічних працівників: участь у тренінгах особистісного зростання, систематичне вивчення методичної, педагогічної та психологічної літератури, публікацій періодичних видань. 77%педагогів відвідали міське методичне навчання; взяли участь у: авторських семінарах– 90%, Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конференціях – 20%, вебінарах – 62%, що сприяло підвищенню професійної компетентності педагогів на 22%. Розроблено та затверджено педрадою перспективний план підвищення кваліфікації педагогів на 2021 рік.
У порівнянні з минулим роком, планування освітнього процесу педагогами ЗДО не змінилося. Педагоги використовували довільну форму планування.
Вихователі застосовували в освітньому процесі сучасні технології та методики, спрямовані на оволодіння здобувачами дошкільної освіти компетентностями та наскрізними уміннями: мнемотехніку, синентику, коректурні таблиці, картки Пропа, пошуково-дослідницьку діяльність, методику навчання дітей розповіданню за схемами, теорія розвитку винахідницьких завдань, ІКТ, що значно урізноманітнило й полегшило роботу з дітьми. Інформаційно-комп’ютерні технології успішно використовувалися і в методичній роботі, на педагогічних нарадах, семінарах, консультаціях, під час атестації педагогів, що сприяло підвищенню їх інформаційної грамотності на 44%.
Методична робота була спрямована на підвищення професійного рівня педагогів. Кількісний та якісний аналіз оцінювання методичних заходів показав, що вони мали науково – методичний та пізнавальний характер, спрямовані на усунення недоліків, допущених в питаннях організації освітнього процесу. Всі форми методичної роботи (інтерактивний семінар, семінари-практикуми, творча майстерня, відкритий мікрофон, круглий стіл, методичні тижні, практикум, консультації, майстер-класи, дні педагогічної майстерності, анкетування, діагностика, тренінг, колективні перегляди, онлайн – конференції) сприяли розвитку творчості педагогів, підвищенню рівня їх інноваційної компетенції на 13% та будувалася на діагностичних засадах, диференціації освітнього рівня, досвіду професійних запитів кожного педагога та передбачені в річному плані.
Цікаво і змістовно були проведені педагогічні ради з таких тем: «Якісна освіта – запорука успішної самореалізації »; «Здоров’язбережувальні технології в закладі освіти»; «Виховуємо патріотів»; «Підведення підсумків».
Для ефективного підвищення майстерності педагогів, вдосконалення теоретичної і практичної підготовки упродовж навчального року були проведені:
Брифінг «Нетрадиційні форми фізкультурно-оздоровчої роботи в ЗДО»; Методичний турнір для вихователів: «Патріотичне виховання засобами інтегрованої освітньої діяльності»; колективний перегляд занять згідно річного плану.
Для підвищення фахової майстерності педагогам протягом року у рамках методичного супроводу надавалися такі консультації: «Планування роботи в період дистанційного навчання», «Календарне планування освітнього процесу за режимними моментами», «Поради щодо ефективної організації занять», «Технологія ознайомлення дошкільників з явищами неживої природи»,
«Ділова гра «Основні складові трудової діяльності дошкільників», «Культурно-гігієнічні навички як засіб зміцнення здоров’я», «Вимоги до використання інвентарю для праці дітей у природі», «Як зробити саморобку із солоного тіста», «Обов’язки дітей, батьків, вихователів пов’язані з правами дітей», «Формування національної свідомості дошкільників засобами музейної педагогіки», тощо.
Важливими формами підвищення рівня педагогічної майстерності педагогів ЗДО є участь у проведенні семінарів – практикумів: «Способи виходу з конфліктних ситуацій у роботі педагогів з батьками», «Технології інтеграції в освітньому процесі», «Сучасні форми співпраці з батьками», «Як у нас на Україні»(чотириденний теоретико-практичний семінар).
Тематика семінарів, семінарів-практикумів, майстер-класів та консультацій була спрямована на набуття практичних навиків у педагогів щодо розвитку мовлення дітей, творчого мислення, попередження педагогічного вигорання педагогів, роботі з ІКТ, розвиток креативного мислення, формування культури сортування сміття.
Анкетування педагогів показало, що методична робота проводилася на високому рівні: результативними формами проведених методичних заходів були: майстер-класи – 91%, колективні перегляди – 95%, практикуми – 60%,
теоретичні семінари – 39%; нетрадиційні форми проведення методичних заходів (відкритий мікрофон, круглий стіл, творча майстерня, методичні тижні тощо) оцінено на високому рівні – 100%.
Робота методичного кабінету ЗДО була спрямована на підвищення фахового рівня педагогів, якості освітнього процесу та надання методичної допомоги.
Проте, потребують уваги такі питання, як:
- використання сучасних форм взаємодії з батьками вихованців у межах відкритого освітнього простору .
- активне використання та впровадження педагогами інноваційних технологій в освітній процес з використанням ІКТ;
- невисокий відсоток забезпечення комп’ютерною технікою ЗДО та особисто педагогів;
- недостатнє фінансування для впровадження та використання інноваційних технологій, альтернативних методик, які сприятимуть підвищенню професійного рівня педагогів.
Управлінські процеси ЗДО
Колектив ЗДО має на меті знайти шляхи взаєморозуміння між сім’єю та дошкільним закладом, ознайомити батьків не лише з організацією педагогічної роботи з дітьми, але й з традиціями групи, дитячого садка, які мають виховний вплив на дитину. У садочку діє сайт закладу та сторінка в соціальній мережі Фейсбук, які також вирішують завдання інформування батьків та громади про життя і перебіг подій в ЗДО. А також створення позитивного іміджу садочка серед закладів міста. Кожен педагог створив вайбер-групу із батьками вихованців своєї групи. Це дає можливість надання консультативної допомоги батькам з різних питань через мережу інтернет. На сайті розміщено цікаві статті, фотогалерея, висвітлення поточної роботи – все це сприяє відкритості ЗДО, залученню батьків до життя їх дітей у закладі.
Систематично проводився контроль освітнього процесу, який був своєчасним, компетентним та охоплював всі суттєві питання та всі групи. Завдяки використанню різних форм і методів контролю, визначився позитивний вплив на підвищення якості роботи педагогів.
Застосовуючи різноманітні схеми та картки контролю, адміністрація дотримувалася основних принципів діяльності: конкретні урахування всіх факторів під час аналізу занять та урахування індивідуальних особливостей вихователя. Упродовж року були проведені 4 тематичних вивчення з таких питань: «Вивчення стану національно-патріотичного виховання» (довідка до наказу), «Мовленнєва компетенція дітей дошкільного віку» (інформація до педради, молодша-середні групи), «Вивчення стану фізкультурно-оздоровчої роботи » (довідка до наказу), «Вивчення стану організації діяльності дітей старшого дошкільного віку відповідно до ВКДО» (довідка до наказу). Вивчення показали такі результати: вікові групи готові до навчального року на 72%. Вивчення готовності дітей старших груп до школи показало, що програма засвоєна на 93% (показник на початку року складав – 58%). Оперативний контроль протягом року був спрямований на вивчення таких питань: харчування дітей, гра в режимі дня, виконання нормативних документів, динамічність розвитку середовища. Це сприяло покращенню освітньої роботи в групах ЗДО. Рекомендації за результатами вивчення виконані на 93%.
За наказом директора було створено творчу групу педагогів, яка розробила «Положення про внутрішню систему якості освіти ЗДО», «Стратегію розвитку ЗДО» та затверджено педагогічною радою.
Упродовж року проведено: 3 виробничі наради, на яких обговорювалися питання: виконання основних положень статуту закладу, використання благодійних внесків на поліпшення матеріально-технічного забезпечення закладу, аналіз виконання норм харчування за рік, виконання колективного договору, стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час безпеки освітнього процесу закладу та під час карантину, результативність гурткової роботи, благоустрій території, дотримання правил безпеки. Рішення зборів виконано на 100%.
В цілому робота колективу ЗДО відмічається стабільністю та позитивною результативністю. Пріоритетним завданням на 2020/2021 н.р. було забезпечення розвитку якості дошкільної освіти як важливішого ресурсу, що забезпечував максимальне розкриття потенціалу кожної дитини та її майбутнього у всіх сферах життєдіяльності.
Важливим аспектом функціонування дошкільного закладу є стан приміщення, території, групових кімнат.
Виходячи з аналізу роботи основні завдання ЗДО на 2021/2022 навчальний рік:
- створення розвивального життєвого простору для гармонійного і різнобічного розвитку, системного виховання та навчання дітей в дошкільний період;
- осучаснення та гуманізація педагогічного процесу на основі особистісно-орієнтованої моделі виховання і навчання, впровадження нових форм діяльності закладу дошкільної освіти в модернізації дошкільної освіти;
- впровадження передових педагогічних ідей, розробок новітніх технологій, що сприяють ефективному розвитку пізнавальних здібностей дітей в різних видах дитячої діяльності;
- формування життєвої компетентності малюків за освітніми лініями;
- охорона життя і здоров’я дітей, оновлення та удосконалення форм, змісту, методів фізкультурно-оздоровчої роботи і шляхів формування у дошкільників ціннісного ставлення до власного здоровﹸя, створення безпечного освітнього середовища;
- оновлення стратегії і тактики взаємодії педагогів і батьків
- удосконалювати нормативно-правове, науково-методичне, фінансово-економічне забезпечення закладу ;
- забезпечувати психолого-педагогічний та медичний супровід організації життєдіяльності дошкільнят в умовах закладу;
- модернізувати матеріально-технічну базу закладу дошкільної освіти;
- створювати оновлене відповідно до вимог часу програмно-методичне забезпечення закладу;
- забезпечувати якісне функціонування виховного процесу та збереження здоров’я дітей шляхом оновлення навчально-методичної та матеріально технічної бази закладу освіти.
Проте, потребують уваги такі питання, як:
- популяризація у фахових виданнях досвіду роботи педагогів ЗДО;
- висвітлення інформації про діяльність ЗДО на сторінках соціальній мережі інстаграм;
- покращення рейтингової позиції ЗДО серед закладів дошкільної освіти через участь у різноманітних конкурсах.
Узагальнені висновки щодо здобутків, труднощів, недоліків у роботі ЗДО у 2020/2021 н.р.
Аналіз роботи педагогічного колективу показав, що педагоги спрямували свою роботу на різнобічний, гармонійний розвиток дітей. Про це свідчать результати обстежень та підсумкові заняття, аналіз яких допоміг обрати шляхи подальшої роботи педагогічного колективу.
Виходячи з аналізу роботи є актуальні проблеми сьогодення закладу, які потребують вирішення у новому навчальному році:
– забезпечити проведення всіх масових заходів виключно державною мовою;
- створення розвивального життєвого простору для гармонійного і різнобічного розвитку, системного виховання та навчання дітей в дошкільний період;
- осучаснення та гуманізація педагогічного процесу на основі особистісно-орієнтованої моделі виховання і навчання, впровадження нових форм діяльності ЗДО в модернізацію дошкільної освіти;
- впровадження передових педагогічних ідей, розробок новітніх технологій, що сприяютимуть ефективному розвитку пізнавальних здібностей дітей в різних видах дитячої діяльності;
- формування життєвої компетентності малюків за освітніми лініями;
- охорона життя і здоров’я дітей, оновлення та удосконалення форм, змісту, методів фізкультурно-оздоровчої роботи і шляхів формування у дошкільників ціннісного ставлення до власного здоровﹸя, створення безпечного освітнього середовища;
- оновлення стратегії і тактики взаємодії педагогів і батьків;
- удосконалення нормативно-правового, науково-методичного, фінансово-економічного забезпечення закладу ;
- забезпечення психолого-педагогічного та медичного супроводу організації життєдіяльності дошкільнят в умовах закладу;
- модернізація матеріально-технічної бази ЗДО;
- створення оновленного відповідно до вимог часу програмно-методичного забезпечення закладу;
- забезпечення якісного функціонування виховного процесу та збереження здоров’я дітей шляхом оновлення навчально-методичної та матеріально -технічної бази закладу освіти.
ІІ РОЗДІЛ.
Завдання на новий 2021/2022 навчальний рік та оздоровчий період.
Відповідно до виявлених досягнень, недоліків, запитів батьків та державних вимог, педагогічний колектив закладу дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році визначає такі завдання:
- Удосконалення навичок комунікативної мовленнєвої компетенції дошкільників шляхом упровадження інноваційних методик і технологій.
- Подальша реалізація формування природо-доцільного світогляду та ціннісного ставлення до довкілля, орієнтованих на сталий розвиток дошкільників.
- Формування навичок здорового способу життя через забезпечення повноцінного педагогічного впливу на фізичний стан вихованців.
ІІІ РОЗДІЛ.
Організація освітніх і управлінських процесів у закладі.
1 БЛОК. Освітнє середовище закладу.
№ з/п | Зміст роботи | Термін виконання | Відпові
дальний |
Форми узагаль
нення |
Примітка |
1.1. Забезпечення комфортних, безпечних та нешкідливих умов освітнього процесу та праці | |||||
1 | Контролювати відповідність до санітарно-гігієнічних вимог і норм групових приміщеннь, території ЗДО, приміщення харчоблоку
|
серпень | завгосп
Юлія ПАРЧЕВСЬКА |
інформація | |
2 | Придбати обладнання та інвентар для проведення фізкультурно-оздоровчої роботи у ЗДО: доріжку акробатичну гумову, обручі різних розмірів,палиці гімнастичні, палички зі стрічкою, перекладину гімнастичну. | протягом
року |
директор
Тетяна БОРОВИК |
до відома | |
3 | Здійснити благоустрій території закладу з використанням ландшафтного дизайну
(екологічних стежок, клумб та грядок) |
серпень
квітень
|
двірник
Наталія ОЛІЙНИК, завгосп Юлія ПАРЧЕВСЬКА |
||
4 | Придбати та висадити : ялівець звичайний, ірис, тюльпани, нарциси, піони | травень | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
5 | Придбати для ігрових майданчиків дерев’яні споруди для захисту від негоди та спеки, а саме: «машина», «хатинка» | травень | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
6 | Оновити обладнання для обробки сирих і готових
продуктів харчоблоку згідно санітарно-гігієнічних вимог та системи НАССР |
серпень
квітень |
директор
Тетяна БОРОВИК |
||
7 | Проводити навчання/інструктажі працівників з питань надання домедичної допомоги, реагування на випадки травмування або погіршення самопочуття здобувачів дошкільної освіти та працівників під час освітнього процесу | 1 раз в 6 місяців | медична
сестра старша |
||
8 | Активно використовувати в адміністративній діяльності та освітньому процесі ресурси мережі Інтернет | упродовж
року |
вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
9 | Обладнати музичну залу сучасним мультимедійним, звуковим та спортивним обладнанням | упродовж року | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
10 | Зробити капітальний ремонт харчоблоку | липень | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
1.2. Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації
|
|||||
1 | Розробити план заходів щодо запобігання будь-яким проявам дискримінації, булінгу в закладі
|
вересень | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
2 | Скласти алгоритм реагування та протидії булінгу | вересень | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА
|
||
3 | Розробити рекомендації педагогічним працівникам, адміністрації ЗДО, батькам щодо організації безпечного середовища в навчальному закладі | жовтень | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
1.3. Формування розвивального, мотивуючого освітнього простору
|
|||||
1 | Поповнити розвивальне освітнє середовище обладнанням: сенсорні доріжки, набори для навчання, набори для творчості, конструктори, пазли
|
серпень
квітень |
директор
Тетяна БОРОВИК |
2 БЛОК. Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку
№
з/п |
Зміст роботи | Термін виконання | Відповідаль
ний |
Форма узагальнення | примітка | |
2.1. Реалізація Базового компонента дошкільної освіти | ||||||
1
|
Розробити освітню програму ЗДО | серпень
|
директор
Тетяна БОРОВИК, творча група
|
|
|
|
2
|
Здійснити моніторинг досягнень здобувачів дошкільної освіти у всіх вікових групах. | вересень
січень травень |
вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА, вихователі |
|||
3
|
Запровадити роботу гуртків:
-на платній основі: «Хореографія», -на безоплатній основі: «Малюнкова майстерня»(малювання, конструювання, ліплення і аплікація); -«Мудрі шашки»(сенсорний, логіко-математичний розвиток); -гурток театралізованої діяльності «Маленькі актори»
|
упродовж року | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|||
4 | Розробити:
– індивідуальні програми гуртків; – план-графік роботи гуртків; – графік проведення свят та розваг, театральних дійств на 2021/2022 н.р. (Додаток )
|
серпень
|
вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|||
5 | Взяти участь у проведенні:
– міського конкурсу «Крок до Зірок»; – конкурсу аплікацій «Україна – мій рідний край»; – щорічного конкурсу з образотворчого мистецтва «Світ очима дітей»; – Всеукраїнського заняття доброти «Happy paw»; – Всеукраїнського Конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей» – міській спартакіаді «Крок до Олімпу»;
|
жовтень
лютий березень
березень квітень
травень |
вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА., вихователі
|
|||
6 | Провести тематичні виставки робіт батьків і дітей:
– «Літній відпочинок»; – «Осінній вернісаж» – « Природа надихає»; – «Казкові дива»; – «Україну я люблю»;
|
упродовж року | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА, вихователі
|
|||
7 | Провести тематичні дні:
– «День знань»; – «День здоров’я»; – «День Дошкілля»; -«День захисника вітчизни»; – «День Святого Миколая»; – «Стрітення»; – «Мова наша соловﹸїна»; – «Подаруємо мамі казку» (до відзначення Дня матері в Україні); – «День вишиванки»; – «День захисту дітей»; – «День Незалежності країни!» |
вересень
жовтень
грудень
січень лютий квітень травень червень серпень |
вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА, вихователі
|
|||
8 | Провести тематичні тижні:
– «Дорожнього руху»; – «Пожежної безпеки»; – «Сміття прибирай-планету захищай»; – «Безпеки життєдіяльності дитини»
|
вересень грудень лютий
травень |
вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА, вихователі
|
|||
9 | Долучитися до благодійних акцій з дітьми та батьками:
– благодійний збір продуктів харчування та матеріалів для безпритульних тварин; – щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля».
|
березень
квітень
|
вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|||
10 | Здійснювати медико-педагогічний контроль за фізичним розвитком дітей у кожній віковій групі
|
жовтень
квітень |
медична сестра старша,
вихователь Ірина ПАДАЛКА |
|||
2.2.Організація життєдіяльності здобувачів дошкільної освіти в закладі | ||||||
1 | Розробити та затвердити адаптивний режим дня на всі вікові групи.
|
серпень
|
вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|||
2 | Скласти та затвердити адаптивний розклад занять на всі вікові групи.
|
серпень
|
вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|||
3 | Оновити ігрові та фізкультурно-оздоровчі куточки за віком дітей.
|
вересень
|
вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА, вихователі |
|||
3 БЛОК. Фахова діяльність педагогічних працівників закладу
3.1. Методична робота з кадрами
№ п/п | Зміст роботи | Термін | Відповідальні | Примітка |
3.1.1.Педагогічні ради
|
||||
I. «Новий навчальний рік – нові пріоритети» | ||||
1 | Про діяльність педагогічного колективу за минулий 2020/2021навчальний рік. Визначення стратегічних напрямків педагогічного процесу на 2021/2022 н.р.
|
директор
Тетяна БОРОВИК |
||
2 | -Стратегія розвитку закладу дошкільної освіти на 2021-2026 рр.;
-Освітня програма закладу дошкільної освіти на 2021-2022 навчальний рік; -Обговорення та затвердження плану роботи ЗДО «Струмочок» на 2021 -2022 навчальний рік (обговорення) |
вересень | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|
3 | Організаційні питання початку навчального року:
· визначення програм, видів та форм планування; · моніторинг якості освіти; затвердження режиму; · роботи ЗДО в умовах адаптивного карантину; · робота гуртків закладу; · затвердження розкладу організованої освітньої діяльності дошкільників; · підвищення фахової майстерності педагогів ЗДО |
директор
Тетяна БОРОВИК |
||
4 | Інноваційні педагогічні технології в сучасній дошкільній освіті (презентація) | вихователь
Євгенія БЄЛОЗЕРОВА |
||
5 | Стан готовності закладу до нового навчального року(інформація) | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
II. «Оптимізація мовленнєвої компетенції дошкільників за допомогою іноваційних методик» | ||||
1 | Двигун прогресу, або гра як джерело розвитку дошкільників ( проблемний стіл)
|
листопад | директор
Тетяна БОРОВИК |
|
2 | Сучасна ігрова педагогіка:гра наче справжнє життя (презентація)
|
вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
3 | Розвиток ігрових компетентностей у дошкільників за Базовим компонентом дошкільної освіти (нова редакція).
Роль педагога в організації ігрової діяльності дошкільників (практичні рекомендації) |
вихователь
Євгенія БЄЛОЗЕРОВА |
||
4 | Забезпечення формування ігрових навичок у дітей молодшого дошкільного віку шляхом впровадження сучасних ігрових технологій (за результатами тематичного вивчення) | вихователь- методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
5 | Використання Інтернет –ресурсів для підвищення професійної компетентності педагогів (майстер-клас)
|
вихователь
Євгенія БЄЛОЗЕРОВА |
||
ІІІ. «Екологічна компетентність дошкільника в контексті стратегії сталого розвитку» | ||||
1 | Про результати тематичного вивчення з формування природодоцільного світогляду та ціннісного ставлення до довкілля
|
лютий | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|
2 | Актуальність проблеми екологічного виховання дітей на сучасному етапі, шляхи її вирішення. | вихователі | ||
3 | Екологічний простір дитсадка.
|
директор
Тетяна БОРОВИК |
||
4 | Педагогічні цікавинки в роботі з дітьми з формування екологічних уявлень | вихователь
Олена Ковбасюк |
||
ІV. «Час підсумків» | ||||
1 | Про порівняльний аналіз результатів моніторингу знань дітей у ЗДО «Струмочок» за 2021-2022 н.р. | травень | директор
Тетяна БОРОВИК |
|
2 | Про результати тематичного вивчення стану роботи з питань фізичного виховання | інструктор
з фіз.виховання Ірина ПАДАЛКА |
||
3 | Про виконання плану роботи закладу й реалізації річних завдань | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
4 | Підсумки атестації та самоосвіти | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
5 | Затвердження та обговорення плану оздоровчої роботи у літній період 2022 року | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
3.1.2. Семінари | ||||
Семінар- практикум «Школа модернізації дошкільної | освіти» | |||
1 | «Дивовижне поруч» – як навчити дітей спостерігати?» | жовтень | вихователь
Наталія ВИПИРАЙЛО |
|
2 | «Мовленнєво-ігрова діяльність дошкільників: мовленнєві ігри, ситуації та вправи»
· «Використання коректурних таблиць та асоціативних карток для стимулювання мовленнєвої активності дошкільників» · «Спортивні ігри і вправи — ефективний засіб фізичного виховання дошкільників» |
вихователь Євгенія БЄЛОЗЕРОВА
інструктор з фіз.виховання Ірина ПАДАЛКА |
||
3 | Майстер-клас
· Тренінг · «Навчаємо безпечної поведінки в природі» · «Навчаємо розмовляти»
|
грудень | вихователь
Світлана ІЩЕНКО |
|
4 | Семінар-квест
«Рух – це здоров’я» |
січень | вихователь
Наталія ВИПИРАЙЛО |
|
5 | Навчальний тренінг
«Мовленнєвий розвиток дитини як одна з найважливіших складових формування дитячої особистості»
|
лютий | вихователь
Олена КОВБАСЮК |
|
6 | Методична шпаргалка
«Формування у дошкільників природознавчої компетентності: природничі квести для дошкільнят» |
березень | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|
7 | Педагогічна лабораторія
«Як провести спостереження в природі цікаво і корисно»
|
квітень | вихователь
Оксана ІЛЬЇНА |
|
3.1.3. Активні та інтерактивні форми роботи з кадрами | ||||
Семінар-тренінг «Формування медіограмотності та ІКТ-компетентності педагогів | ||||
1 | Ігровий тренінг з розвитку невербально контакту. | листопад | вихователь
Євгенія Бєлозерова |
|
2 | Рекламне агенство «Педагогічна Ідея» | вихователь
Світлана ІЩЕНКО |
||
3 | Презентація власних наробок «Стежинкою казок». | вихователь
Олена КОВБАСЮК |
||
Методичний колаж «Імідж сучасного дошкільного закладу –центру розвитку дитини» | ||||
1 | Вправа «Нас з вами об’єднує…» | грудень | вихователь
Ганна ШКУТЕНКО |
|
2 | Дослідження в групах «Сильні та слабкі сторони діяльності ЗДО» | вихователь
Оксана ШЕВЧУК |
||
3 | Інтерактивне завдання «Сходинки» | вихователь
Наталія ВИПИРАЙЛО |
||
4 | Притча «Бруно Ферарі «Морські зірки»
|
вихователь
Тетяна ВОРОНОВА |
||
5 | Рефлексивна гра «Портрет вихователя» | вихователь- методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
3.1.4.Педагогічні години | ||||
1 | Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція) як державний стандарт першої ланки освіти | вересень | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|
2 | Фізкультурна-оздоровча робота з дітьми дошкільного віку (інформація). | листопад | інструктор з
фіз.виховання Ірина ПАДАЛКА |
|
3 | Актуальність проблеми мовленнєвого розвитку.
Використання сучасних освітніх технологій для розвитку зв’язного мовлення дошкільників (дискусія). |
грудень | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|
4 | Сучасні ігрові технології у освітньому процесі
|
січень | вихователь
Євгенія БЄЛОЗЕРОВА |
|
5 | Упровадження інноваційних технологій в систему освітньої роботи з мовленнєвої компетенції дітей старшого дошкільного віку
|
квітень | вихователь
Оксана ІЛЬЇНА |
3.2. Підвищення теоретичного та професійного рівня педагогічних працівників
№з/п | Зміст роботи | Термін | Відповідальні | При
мітка |
|
3.2.1. Форми навчання педагогічних працівників | |||||
1 | Методичне об’єднання «Зміна векторів у дошкільніій освіті у світі вимог НУШ»
( обмін думками) |
вересень | педагогічні працівники | ||
2 | Школа інноваційних технологій
(бюро педагогічних знахідок) |
упродовж року | педагогічні працівники | ||
3 | Школа передового досвіду ( обмін досвідом) | упродовж року | педагогіні працівники | ||
4 | Школа менеджера керівників | упродовж року | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
5 | Школа професійного зростання вихователів-методистів | упродовж року | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
3.2.2 Атестація | |||||
1 | Атестувати згідно перспективного плану таких педагогічних працівників:
– Ковбасюк О.В. – Бєлозерова Є.А. |
березень | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
2 | Скласти графік роботи атестаційної комісії | до 20.10 | атестаційна комісія | ||
3 | Організувати участь педагогів, які атестуються у практичних семінарах, практичних онлайн-курсах, вебінарах тощо | упродовж року | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА
|
||
4 | Вивчати систему роботи педагогів, які атестуються | упродовж року | атестаційна комісія | ||
5 | Заслухати творчі звіти педагогів, що атестуються
( презентації, відкриті заходи) |
лютий | атестаційна комісія | ||
3.2.3.Курсова перепідготовка | |||||
1 | Укласти договір про співпрацю щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників з ХДУ, КВНЗ ХАНО Херсонської обласної ради | серпень | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА
|
||
2 | Направити на курси підвищення кваліфікації до ХДУ, КВНЗ «Херсонської академії неперервної освіти» Херсонської обласної ради згідно перспективного план вихователя Бєлозерову Є.А.. | упродовж року
|
вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
|
|||||
1 | Організація самоосвіти з питань:
· Інструктивно-методичні рекомендації МОН «Щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2021/2022 н. р.» · «Ігрове ранкове коло в дитячому садку» · «Як організувати розвивальну роботу з дітьми раннього віку» · «Чиста планета – здорове і щасливе суспільство: спільні проблеми» |
вересень
жовтень
жовтень
грудень
|
вихователі
вихователі дошкільних груп вихователі гр. раннього віку
вихователі
|
||
2 | Скласти графік звітності педагогів щодо самоосвіти | квітень | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА
|
||
3.2.4.1. Опрацювати теми самоосвіти | |||||
1 | «Перспективи корекційних можливостей казкотерапії» | упродовж року | вихователь
Олена КОВБАСЮК |
||
2 | «Впровадження сучасних технологій розвитку фізичної активності дітей у закладі дошкільної освіти» | упродовж року | інструктор з фізкультури
Ірина ПАДАЛКА |
||
3 | Формування та розвиток логічних здібней у дошкільників засобами логіко-математичних ігор | упродовж року | вихователь
Оксана ІЛЬЇНА |
||
4 | Коректурні таблиці Гавриш як засіб стимулювання мовленнєвого розвитку дітей дошкіольного віку | упродовж року | вихователь
Тетяна ВОРОНОВА |
||
5 | Сенсорно-дидактична гра як засіб пізнання світу з дітьми раннього віку | упродовж року | вихователь
Лариса СОКОЛЕНКО |
||
6 | Вплив методики ТРВЗ на розвиток комунікативно-мовленнєвої компетенції дошкільника | упродовж року | вихователь
Оксана ШЕВЧУК |
||
7 | Художньо-естетичний розвиток дітей дошкільного віку засобами зображувальної діяльності | упродовж року | вихователь
Наталія ВИПИРАЙЛО |
||
8 | Логіко-математичний розвиток з використанням коректурних таблиць Н. Гавриш | упродовж року | вихователь
Євгенія БЄЛОЗЕРОВА |
||
9 | Природознавчий матеріал в освітньому процесі дошкільного закладу | упродовж року | вихователь
Світлана ІЩЕНКО |
||
10 | Дитячий музично-ігровий фольклор і його значення в розвитку дітей | упродовж року | музичний
керівник Олена ЧЕРНЕНКО |
||
3.2.6. Консультації | |||||
1 | Завдання вихователя в період адаптивного карантину щодо адаптації дітей до дошкільного закладу | вересень | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
2 | Дитячі ігри очима дорослих, або навчаємо педагогів бути активними учасниками дитячої гри | жовтень | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
3 | Сучасні підходи до організації фізкультурно-оздоровчої роботи в ЗДО |
листопад | інструктор з фіз.виховання
Ірина ПАДАЛКА |
||
4 | Музика зміцнює здоров’я | грудень | музичний керівник
Олена ЧЕРНЕНКО |
||
5 | Створення умов для виховання творчої особистості кожної дитини в умовах сьогодення
|
січень | вихователь
Євгенія БЄЛОЗЕРОВА |
||
6 | Суперечливість сучасних підходів до організації занять
|
лютий | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА
|
||
7 | Нетрадиційні техніки зображувальної діяльності
|
березень | вихователь
Оксана ШЕВЧУК |
||
8 | Спілкуємось з батьками вихованців (поради вихователю щодо співпраці з батьками вихованців)
|
квітень | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
9 | Формування екологічної самосвідомості (культура сортування сміття)
|
квітень | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
10 | Створення безпечних умов для діяльності дошкільнят
|
травень | вихователь
Оксана ІЛЬЇНА |
||
11 | Професійне мовлення педагогів
|
травень | вихователь
Ганна ШКУТЕНКО |
||
3.2.6. Вивчення та впровадження передового педагогічного досвіду
|
|||||
1 | Використовувати в фізкультурно – оздоровчій роботі з дітьми елементи методики фізичного виховання за М. Єфименко | упродовж року | вихователі,
фіз.виховання Ірина ПАДАЛКА |
||
2 | Коректурні таблиці Н.Гавриш як стимул пізнавальної активності дітей | упродовж року | вихователі
старших груп |
||
3.2.7. Фестиваль педагогічних ідей
|
|||||
Провести колективний перегляд відкритих заходів
|
|||||
1 | Заняття з пріоритетом сенсорного виховання
|
жовтень | вихователь
Лариса СОКОЛЕНКО |
||
2 | Заняття зі збереження навколишнього середовища
|
листопад | вихователь
Євгенія БЄЛОЗЕРОВА |
||
3 | Заняття-гра з пріоритетом мовленнєвого спілкування
|
грудень | вихователь
Олена КОВБАСЮК |
||
4 | Заняття зі збереження навколишнього середовища: «Цікаві ігри з Катрусею» (сортування сміття)
|
січень | вихователь
Оксана ІЛЬЇНА |
||
5 | Інтегроване заняття з пріоритетом образотворчої діяльності
|
лютий | вихователь
Світлана ІЩЕНКО |
||
6 | Використання технологій в ігровому процесі
|
березень | вихователь
Оксана ШЕВЧУК |
||
3.3. Робота методичного кабінету | |||||
1 | Оновити інформаційні стенди методичної роботи | вересень | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
2 | Оновити дані особових карток педагогічних працівників | жовтень | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
3 | Поповнювати матеріалами «Методичний вісник» та «Інформаційний вісник»
· «Готуємося до педради»; · «На допомогу вихователю»; · «Новинки методичної літератури»; |
упродовж року
|
вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
4 | Поповнювати картотеку дидактичних посібників, методичної літератури та картотеку передового педагогічного досвіду | вересень-травень
|
вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
5 | Систематизувати та поповнити матеріали з розділу екологічне виховання дітей дошкільного віку | упродовж року
|
вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
6 | Здійснювати індивідуальну методичну роботу з педагогами з питання реалізації завдань Державного стандарту дошкільної освіти в Україні | упродовж року | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
7 | Забезпечити проведення тематичних тижнів:
Тиждень здоров’я Тиждень мови; Тиждень безпеки; Тиждень педагогічної майстерності: «Атестаційний марафон»; День без іграшки |
упродовж року | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
8 | Провести конкурс-огляд:
«Підготовка груп до навчального року» |
серпень | комісія | ||
9 | Забезпечувати наявність директивних, інструктивно-методичних матеріалів | упродовж року | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
10 | Проводити інформаційно-методичні хвилини: огляд новинок преси та педагогічних видань
Створити умови та сприятливий мікроклімат для розвитку творчих здібностей вихованців |
упродовж року
|
вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
11 | Підготувати та оформити:
• Моніторинг якості дошкільної освіти; • Аналітичні довідки аналізу та вивчення освітньої роботи. |
упродовж року | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
3.4. Наступність у роботі із Херсонською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів №4 Херсонської міської ради | |||||
3.4.1. Організаційна робота | |||||
1 | Укомплектувати старшу групу загального розвитку | серпень | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
2 | Скласти та затвердити план роботи із Херсонською загальноосвітньою школою №4 І-ІІІступенів Херсонської міської ради | серпень | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
3 | Зробити порівняльний аналіз засвоєння знань випускників у закладі дошкільної освіти та школи | квітень | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
4 | Підготувати цикл занять «Соціальна готовність дитини до школи» | березень – травень | вихователі
Євгенія БЄЛОЗЕРОВА, Тетяна ВОРОНОВА |
||
5 | Організувати онлайн екскурсію до школи з висвітленням освітнього простору закладу | упродовж року | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
6 | Підготувати поради для дошкільнят «Правила поведінки у школі»
|
упродовж року | вихователі
Євгенія БЄЛОЗЕРОВА, Тетяна ВОРОНОВА |
||
3.4.2. Методична робота | |||||
1 | Круглий стіл : «Наступність роботи ЗДО та школи в світлі сучасних вимог: реформи початкової освіти». | вересень | вчителі,
вихователі старших груп |
||
2 | Педагогічний полілог : «Забезпечення системного підходу до збереження та зміцнення фізичного та психічного здоровﹸя дітей в умовах реалізації в наступності дошкільної та початкової ланки освіти» | листопад | вчителі,
вихователь-методист Галина ЗАДНЄПРЯНА, вихователі старшої групи |
||
3 | Ознайомлення з чинними документами, що визначають зміст дошкільної та початкової ланок освіти на сучасному етапі (освітні програми «Дитина», «Державний стандарт початкової освіти») | упродовж року | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
4 | Обмін досвідом онлайн:
– створення сучасного розвивального середовища для адаптації дитини; -кращі технології сучасного мислення – в практику; |
жовтень
січень |
вчителі,
вихователь-методист Галина ЗАДНЄПРЯНА, вихователі старшої групи |
||
3.4.3. Робота з батьками | |||||
1 | Батьківські збори онлайн:
– психолого-педагогічні умови і шляхи формування мотиваційної готовності дітей до освітньої діяльності в школі; -Чому важко першокласнику? Профілактика шкільної дезадаптації у дітей старшого дошкільного віку. |
жовтень
квітень |
вихователі
Євгенія БЄЛОЗЕРОВА, Тетяна ВОРОНОВА |
||
2 | Консультація для батьків: «Режим дня основа формування у дітей організованості» | січень | вихователі
Євгенія БЄЛОЗЕРОВА, Тетяна ВОРОНОВА |
3.5. Робота з батьками
3.5.1. Організаційна робота | ||||
1 | Організувати тематичні спільні виставки робіт батьків та дітей
-онлайн фото виставка «Чарівні митті осінніх прогулянок» -«Зимові візерунки» -фотоконкурс «Тато, мама і я здорова сім’я» |
вересень
грудень березень |
вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|
2 | Поповнити матеріали для роботи з батьками:
– розвиток логіко-математичних навичок засобами коректурних таблиць Н.Гавриш; – практичні поради |
упродовж року | вихователі | |
3 | Продовження роботи розділу «Інформація» на сайті закладу освіти (рекомендації для майбутніх батьків першачків) | упродовж року | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|
4 | Провести Дні відкритих дверей (VIBER) | 1 раз у квартал | адміністрація, вихователі | |
3.5.2. Консультації | ||||
1 | «Вередування малюків чи відстоювання свого вибору?»
|
жовтень | вихователь
Тетяна ВОРОНОВА |
|
2 | «Конфлікти між батьками та вихователями: як запобігти, розв’язати, допомогти»
|
листопад | вихователь
Оксана Шевчук |
|
3 | «Дитина раннього віку: що потрібно знати»
|
грудень | вихователь
Лариса СОКОЛЕНКО |
|
4 | «Організація харчування дошкільників»
|
січень | медична сестра старша
Юлія СИРОТА |
|
5 | Поради батькам агресивної дитини.
|
лютий | директор
Тетяна БОРОВИК |
|
6 | Сучасні інноваційні підходи до розвитку мовленнєвої компетентності дітей
|
березень | вихователь
Світлана ІЩЕНКО |
|
7 | Чисто там, де не смітять
|
квітень | вихователь
Наталія ВИРИРАЙЛО |
|
8 | Необхідність охорони довкілля | травень | вихователь
Ганна ШКУТЕНКО |
|
3.5.3. Загальні батьківські збори
|
||||
І | ||||
1 | Пріоритетні напрями роботи закладу на 2021/2022 навчальний рік (презентація). | жовтень | директор
Тетяна БОРОВИК |
|
2 | Організація роботи закладу дошкільної освіти щодо створення комфортних умов перебування дітей у закладі
|
вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
3 | Звіт та вибори членів піклувальної ради | члени піклувальної ради | ||
4 | Організація харчування та медичного обслуговування у закладі (повідомлення)
|
медична сестра старша Юлія СИРОТА | ||
ІІ | ||||
1 | Результативність заходів спрямованих на зміцнення і охорону здоров’я дошкільників під час карантину | травень | медична сестра старша Юлія СИРОТА | |
2 | Організація режиму дня та харчування дитини дошкільного віку в літній оздоровчий період
|
директор
Тетяна БОРОВИК |
||
3 | Безпека дитини в довкіллі | вихователь-методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
4 | Звіт ради закладу дошкільної освіти | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
3.6.4. Групові батьківські збори | ||||
Перша молодша група | ||||
1 | 1. «Будьмо знайомі»
(Особливості розвитку дітей раннього віку. Психологічно-вікова характеристика дітей 3-го року життя). 2. Адаптація дитини в закладі дошкільної освіти, як її полегшити. 3. Завдання і зміст освітнього процесу на рік 4. Вибір батьківського комітету |
вересень | протокол зборів
вихователь Лариса СОКОЛЕНКО |
|
2 | 1.Розвиток мовлення дітей раннього віку – важлива умова їхнього розумового розвитку.
2.Підведення підсумків освітнього процесу у групі дітей раннього віку 3. Раціональне харчування – запорука здоров’я. 4. Створення емоційного благополуччя в дошкільному закладі і вдома. |
травень | протокол зборів
вихователь Лариса СОКОЛЕНКО |
|
ІІ молодша група | ||||
1 | 1. Особливості психологічного і фізичного розвитку малят 4-го року життя.
2.Завдання і зміст освітнього процесу на навчальний рік. 3. Спільна робота дитячого садка і родини по формуванню трудових умінь і навичків. 4.Вибір батьківського комітету
|
вересень | протокол зборів
вихователь Олена КОВБАСЮК |
|
2 | 1.Роль гри у розвитку і вихованні дитини.
2. Мовленнєвий розвиток – головна умова розумового розвитку 3. Підведення підсумків освітнього процесу у ІІ молодшій групі |
травень | протокол
зборів вихователь Олена КОВБАСЮК |
|
Середня група | ||||
1 | 1.Особливості психологічного і фізичного розвитку малят 5-го року життя.
2.Завдання освітнього процесу в групі дітей 5 – го року життя 3. Організація самообслуговування в дитячому садку і вдома. 4.Вибір батьківського комітету. |
вересень | протокол
зборів вихователь Оксана ШЕВЧУК |
|
2 | 1.Роль дорослих у комунікативно – мовленнєвому розвитку дошкільників.
2.Сучасні підходи до фізичного виховання та оздоровлення дошкільнят у дитячому садку та сім’ї. 3.Підведення підсумків освітнього процесу в групі дітей середнього дошкільного віку |
травень | протокол
зборів
вихователь Ганна ШКУТЕНКО |
|
Групи старшого дошкільного віку | ||||
1 | 1.Особливості психо-фізіологічного розвитку
Дітей 6-го року життя 2.Завдання освітнього процесу в групі дітей 6-го року життя 3. Єдність вимог дорослих до дитини – необхідна умова всебічного розвитку і виховання. 4.Вибір батьківського комітету |
вересень | протокол
зборів вихователь Оксана ІЛЬЇНА вихователь Тетяна ВОРОНОВА |
|
2 | 1.Які вони – майбутні школярі?
2. Мовленнєва компетентність дітей і її значення для подальшої успішності дитини. 3. Підведення підсумків освітнього процесу в групі дітей старшого дошкільного віку |
травень | протокол
зборів вихователь Оксана ІЛЬЇНА вихователь Тетяна ВОРОНОВА |
|
Різновікова група | ||||
1 | 1.Особливості психологічного і фізичного розвитку малят від 3-х до -5-ти років.
2.Організація самообслуговування в дитячому садку і вдома. 3.Раціональне харчування – запорука здоров’я (анкетування) 4. Вибір батьківського комітету. |
вересень | протокол
зборів
вихователь Світлана ІЩЕНКО |
|
2 | 1.Роль гри у розвитку і вихованні дитини.
2. Мовленнєвий розвиток – головна умова розумового розвитку 3. Підведення підсумків освітнього процесу в різновіковій групі дітей |
травень | протокол
зборів вихователь Світлана ІЩЕНКО |
ІV БЛОК. Управлінські процеси закладу
№
з/п |
Зміст роботи | термін | відпові
дальні |
примітка | |
4.1.Створення системи планування та розвитку закладу
|
|||||
1 | Сформувати контингент здобувачів дошкільної освіти відповідно до вікових категорій | до 01.09 | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
3 | Скласти план роботи ЗДО на 2021/2022 навчальний рік | вихователь- методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|||
4.2. Формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі | |||||
1 | Планувати та відстежувати результативність роботи відповідно до стратегії розвитку ЗДО з урахуванням освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» | упродовж року | вихователь- методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
2 | Розробити положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти в ЗДО | жовтень | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
3 | Здійснювати самооцінювання якості освітньої діяльності ЗДО за 2021/2022 н.р. | упродовж року
|
вихователь- методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
4.2.4. Вивчення стану життєдіяльності дітей | |||||
1 | Організація освітнього процесу в старших групах | комплексне
вивчення довідка до педради |
березень | директор
Тетяна БОРОВИК |
|
2 | Стан роботи з упровадження інноваційних методик і технологій з розвитку мовлення | тематичне вивчення
довідка до педради |
листопад | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|
3 | Стан роботи з питань формування природодоцільного світогляду та ціннісного ставлення до довкілля
|
тематичне вивчення
довідка до педради |
січень | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|
4 | Стан роботи з питань фізичного виховання
|
тематичне вивчення
довідка до педради |
березень | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|
5 | Підготовка колективу до нового навчального року
|
оперативний контроль,
наказ |
серпень | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|
6 | Збагачення розвивального ігрового середовища
|
оперативний контроль,
довідка до педради |
серпень | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|
7 | Готовність педагогів до робочого дня
|
оперативний контроль,
інд.бесіди з педагогом
|
упродовж року | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|
8 | Моніторинг навчальних досягнень старших дошкільнят
|
порівняльний, доповідна записка | жовтень, травень
|
вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
|
4.3. Формування відносин довіри, прозорості, академічної доброчесності, дотримання етичних норм | |||||
4.4.1 | Оновити правила внутрішнього трудового розпорядку та виставити його веб-сайт ЗДО | до 31.08 | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
Робота сайту ЗДО (соцмережі) | |||||
4.4.2 | Забезпечити змістовне наповнення веб-сайту ЗДО | упродовж року | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
4.4.3 |
Вчасно оновлювати інформаційні ресурси
|
за потреби | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
4.4.4. | На сторінці Faсebook в загальнодоступній групі ЗДО висвітлювати події, заходи, рекомендації для батьків, поради практичного психолога тощо | упродовж року | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
4.4.5. | На час карантину викладати на веб-сайті та на сторінці Fasebook відео занять, створені педагогами ЗДО
|
за потреби | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
Співпраця ЗДО з установами та організаціями | |||||
4.4.6. | Запросити працівників управління патрульної поліції у м. Херсоні на Тижні безпеки | жовтень, травень | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
4.4.7. | Підписати меморандум про співпрацю з
Комунальним вищом навчальном закладом «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради |
01.09 | вихователь – методист
Галина ЗАДНЄПРЯНА |
||
4.4.8. | Запрошувати голову благодійного фонду «Співдружність» на батьківські збори щодо звітності | упродовж року | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
4.4.9. | Співпраця щодо перспективності і наступності у роботі з Херсонською загальноосвітньою школою №4 І-ІІІ ступенів Херсонської міської ради | директор
Тетяна БОРОВИК |
|||
Виробничі наради | |||||
І | 1. Про завдання колективу ЗДО на новий 2021-2022 н. р.
2. Про підготовку ЗДО до роботи в осінньо – зимовий період. 3. Про зміцнення трудової та виконавської дисципліни. 4. Про організацію харчування в ЗДО відповідно до стандартів НАССР. 5. Про дотримання рекомендацій щодо роботи ЗДО в умовах адаптивного карантину
|
жовтень | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
IІ. | Аналіз роботи закладу дошкільної освіти за 2021-2022 навчальний рік.
1. Про завдання колективу закладу на літню оздоровчу кампанію 2022року. 2. Про досягнення педагогічного колективу за минулий навчальний рік. 3. Про підготовку проведення ремонтних робіт в ЗДО, поліпшення умов праці. 4. Перспективи роботи ЗДО в новому навчальному році.
|
квітень | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
Загальні збори колективу та громадськості
|
|||||
I.
1.
2.
3.
4. |
Про дотримання протиепідемічних заходів на період адаптивного карантину
Звіт голови Ради закладу та обрання нової Ради ЗДО. Затвердження плану роботи Ради ЗДО на 2021-2022 навчальний рік. Готовність ЗДО до роботи в осінньо-зимовий період |
вересень |
директор Тетяна БОРОВИК |
||
ІІ.
1.
2.
3.
4. |
Звіт директора ЗДО про роботу у 2021-2022 навчальному році.
Про виконання вимог безпеки життєдіяльності, охорони праці та пожежної безпеки працівниками ЗДО. Про проведення ремонтних робіт та зміцнення матеріально-технічної бази ЗДО. Звіт про витрати БО «Співдружність» |
червень |
директор
вихователь-методист, завгосп
директор, завгосп
директор БО |
Додатки
Додаток 1
ПЛАН СВЯТ ТА РОЗВАГ
№ з/п | Заходи | Вікова група | Термін виконання | Відповідальні | При
мітка |
1. | Розвага «День Знань» | всі групи | 01.09.21 | музичний керівник, вихователі | |
2. | Тематичні розваги:
– «Правила знаємо – біду обминаємо»
|
старші групи
|
17.09.21
|
музичний керівник,
вихователі
|
|
– «З Днем народження – Херсоне!»
– «Осіннє свято»
|
всі групи
|
25.09.21
|
музичний керівник,
вихователі
|
||
– «Святий Миколая»
|
всі
групи
|
19.12.21
|
музичний
керівники вихователі
|
||
– Свято « Різдво»
|
|
кінець грудня 2021 року
|
музичний керівник,
вихователі |
||
– День рідної мови
– Великодній віночок – Щотижневі розваги |
середні та старші групи
|
за графіком
|
музичний керівник,
вихователі
|
||
3. | Свята:
– «Новорічне свято» |
всі
групи
|
грудень |
музичний керівник, вихователі |
|
– «Масляна» | лютий | ||||
– «Свято 8 Березня» | березень | ||||
– «Випуск до школи» |
старші
групи
|
травень |
вихователі старших груп | ||
4. | Спортивні заходи:
– День здоров’я – Спортивні свята |
всі групи |
раз на
місяць
|
музичний керівник,
вихователі |
Додаток 2
ПЛАН ПРОВЕНДЕННЯ МЕДИЧНИХ ЗАХОДІВ
НА 2021/2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК |
||||
№ з/п | Зміст роботи | Термін виконання | Відповідальні | Відмітка про виконання |
Організаційна робота | ||||
1 | Вести всю обов’язкову медичну документацію за встановленою формою | систематично | медична
сестра старша |
|
2 | Вести звітно-облікову медичну документацію: накопичувальна відомість, звіт про захворюваність |
щомісяця | ||
3 | Контролювати забезпеченість необхідними ліками та медичними інструментами | упродовж року | ||
4 | Вести облік медичного обладнання, лікарських засобів та виробів медичного призначення | щомісяця | ||
5 | Приймати новоприбулих дітей за наявності всієї необхідної документації | упродовж року | директор ЗДО, медична старша сестра | |
6 |
Контролювати виконання режиму дня |
постійно | ||
7 | Контролювати проведення оздоровчо-загартовуючих процедур | щоденно | вихователь -методист, сестра медична старша | |
8 |
Вести контроль за фізичним розвитком дітей на заняттях з фізкультури, ранкової гімнастики |
щомісяця | сестра медична старша | |
9 |
Контролювати своєчасне проходження медогляду та флюорографії співробітниками закладу |
щомісяця | ||
Оздоровча робота |
||||
1 | Дотримання режиму дня, рухового та повітряного режиму; раціональності одягу. |
щоденно | вихователь -методист, сестра медична старша | |
2 | Вести контроль за фізичним розвитком дітей | поквартально | ||
3 | Тримати на контролі рівень фізичного навантаження під час занять з фізичної культури, ранкової гімнастики | щомісяця | ||
Лікувально-профілактична робота | ||||
1 |
Проводити антропометрію дітей: |
1 раз на місяць; 1 раз на квартал; 1 раз на місяць у літній період |
сестра медична старша | |
2 |
Проводити аналіз фізичного розвитку дітей |
упродовж року | ||
3 |
Контролювати щоденний ранковий прийом дітей, який проводять вихователі груп |
щоденно | ||
4 |
Оглядати новоприбулих дітей в період адаптації. |
щоденно | сестра медична старша, вихователі | |
5 |
Контролювати стан здоров’я дітей |
щоденно | ||
6 |
Проводити огляд дітей на педікульоз і шкірні захворювання. |
1 раз на місяць | ||
7 | Своєчасно контролювати проходження обстеження дітей в протитуберкульозному диспансері | Протягом року | сестра медична старша | |
8 | Приймати дітей після перенесення хвороби при наявності довідки про стан здоров’я | Протягом року | сестра медична старша | |
9 | Проводити огляди дітей після перенесення захворювання. | Протягом року | ||
10 | Разом з адміністрацією контролювати відвідуваність дітей, аналізувати причини захворюваності дітей, вносити пропозиції щодо усунення причин | Щомісяця | ||
Санітарно-просвітницька робота | ||||
1 | Проводити заняття з персоналом з підвищення санітарного рівня | упродовж року | сестра медична старша | |
2 | Проводити заняття з дітьми з підвищення санітарного рівня | упродовж року | ||
3 | Випускати санітарні бюлетені. | 1 раз на місяць | ||
Санітарно-гігієнічна робота | ||||
1 | Контролювати дотримання нормативних вимог утримання приміщень та ігрових майданчиків | щоденно | сестра медична старша | |
2 | Контролювати своєчасність зміни постільної білизни | 1 раз на тиждень | ||
3 | Контролювати проведення генеральних прибирань | щотижня | ||
4 | Контролювати дотримання правил миття та дезінфекції посуду | щоденно | медична сестра старша | |
5 | Контролювати прання та знезараження білизни | щоденно | ||
Протиепідемічна робота | ||||
1 | Здійснювати контроль за дотриманням правил особистої гігієни дітьми та працівниками | щоденно | медична сестра старша | |
2 | Виявляти у працівників харчоблоку наявність гнійничкових захворювань і гострих респіраторних інфекцій | щоденно | ||
3 | Надавати медичну допомогу дітям, які захворіли, зі своєчасним здійсненням ізоляції їх до приходу батьків | за потреби | ||
4 | Організовувати догляд за дітьми, які перебувають в ізоляторі | за потреби | ||
5 | Суворо дотримуватись санітарно-протиепідемічного режиму та карантинних заходів у разі необхідності | за потреби | ||
6 | Організовувати проведення поточної дезінфекції | за потреби | ||
7 | Здійснювати контроль за санітарно-гігієнічним та дез.режимом згідно з інструкцією | щоденно | ||
8 | Здійснювати контроль за зберіганням дезінфікуючих та миючих засобів | щоденно | ||
9 | Здійснювати контроль за маркуванням меблів, інвентарю, постільної білизни | щоденно | ||
10 | Вести журнал з розведення та використання деззасобів | щоденно | сестра медична старша | |
Робота щодо організації харчування дітей у закладі | ||||
1 | Впровадження системи НАССР Проводити аналіз(дослідження) небезпечних факторів з метою визначення, які з них необхідно усунути, зменшити до прийнятного рівня або попередити їх появу для виготовлення безпечних харчових продуктів. | упродовж
року |
директор ЗДО, завгосп, вихователь -методист, сестра медична старша | |
2 | Вести документацію з харчування | упродовж року | сестра медична старша | |
3 | Здійснювати контроль за правильною організацією харчування дітей | щоденно | ||
4 | Складати перспективне меню | 1 раз на квартал | ||
5 | Складати меню-розклад | щоденно | ||
6 | Вивішувати поруч з вікном видачі страв та в інформаційному куточку денне меню із зазначенням виходу кожної страви | щоденно | ||
7 | Контролювати безпечність та якість продуктів харчування та продовольчої сировини, яка надійшла до закладу | щоденно | ||
8 | Здійснювати контроль за дотриманням термінів реалізації та умовами зберігання продуктів харчування | щоденно | ||
9 | Складати акти: на встановлення фактичної кількості відходів, на видачу чи зняття продуктів при зміні чисельності дітей, бракеражу (при встановленні недоброякісного продукту) | за потребою | сестра медична старша | |
10 | Дотримуватись виконання натуральних норм харчуванням дітей, проводити аналіз, а у разі потреби здійснювати корекцію харчування | 1 раз на 10 днів | ||
11 | Контролювати дотримання технології приготування страв | щоденно | ||
12 | Визначати фактичний вихід готових страв | щоденно | ||
13 | Контролювати якість приготування страв шляхом зняття проби | щоденно | ||
Додаток 3
РОБОТА МЕДИЧНОГО КАБІНЕТУ
Лікувально-профілактична робота | ||||
1. | Проаналізувати захворюваність за навчальний рік, скласти план заходів по загартуванню дітей під час оздоровчого періоду.
|
до 09.09.2021
|
медична сестра
старша |
|
2. | Прийом дітей у ЗДО проводити тільки при наявності відповідної довідки, що видається на підставі медогляду та лабораторних обстежень
|
протягом літнього періоду | медична сестра
старша |
|
3. | Здійснювати аналіз захворюваності дітей під час проведення оздоровчого періоду
|
один раз на
місяць
|
медична сестра | |
4. | Провести круглий стіл «Раціональні методи загартування дітей в сім’ї» | червень | вихователь-методист, сестра медична | |
5. | Проведення профілактичних щеплень | за потреби | лікар, сестра медична | |
6. | Проведення антропометрії всіх дітей ЗДО | згідно графіка | медична сестра | |
7. |
Використання комплексу дихальної гімнастики для дітей з групи ЧХД та захворювань дихальних шляхів.
|
протягом літнього періоду | медична сестра | |
8. | Систематичне проведення загартовуючих заходів на основі складених та затверджених планів оздоровчої роботи індивідуально для кожної групи.
|
упродовж літнього періоду | вихователі груп | |
9. | Здійснення контролю за організацією рухового режиму дітей, проведенням оздоровчих фізкультурних заходів і їх впливом на організм дитини.
|
упродовж літнього періоду | медична сестра,
вихователь -методист |
|
10. | Застосування в роботі нетрадиційних методів оздоровлення: різні види гімнастики, тощо.
|
упродовж літнього періоду | медична сестра | |
11. | Провести консультації з
методики проведення загартовуючих заходів з дітьми дошкільного віку |
до 02.06.2021
|
медична сестра, вихователь-методист
|
|
Організація харчування
|
||||
1.
|
Скласти перспективне меню для дітей дошкільного віку на оздоровчий період | до 20.05.2021
|
медична сестра
|
|
2. | Забезпечення раціонального харчування дітей відповідно до норм. Надання переваги вживанню овочів, фруктів, соків, м’яса, риби, молочних продуктів | щоденно
|
медична сестра,
завгосп |
|
3.
|
Здійснення контролю за якістю продуктів харчування та готових страв, технологією приготування їжі, дотриманням термінів реалізації і зберігання харчових продуктів. | постійно | медична сестра,
директор, рада з харчування
|
|
4. |
Випустити санбюлетні: «Вітаміни – наші друзі», «Запобігання отруєнню »
|
червень липень |
медична сестра, вихователі |
|
Додаток 4
ПЛАН ЛІТНЬОГО ОЗДОРОВЛЕННЯ
Організаційно-педагогічна робота
№ з/п | Зміст роботи | Термін виконання | Відпо
відальні |
Приміт
ка |
1. | Перевести роботу закладу дошкільної освіти на літній режим | 01.06.2022 | директор | |
2. | Провести інструктаж з охорони праці, опрацювати Інструкцію з охорони життя і здоров’я дітей | 01.06.2022 | директор,
вихователь- методист |
|
3. | Забезпечити:
– максимальне перебування дітей на свіжому повітрі; – проведення занять згідно з літнім розкладом; – організація питного режиму |
01.06-
31.08.2022 |
директор,
вихователь- методист, старша медична сестра, вихователі |
|
4. | Провести до Дня захисту дітей:
– розвага «Наше дитинство – найкраща пора»; – конкурс малюнків на асфальті «Світ очима дітей»; – фізкультурне дозвілля «Будь здоровим!» |
01.06.2022
20.06.2022 |
музкерівник
вихователі
музкерівник вихователі |
|
5. | Поповнити інформаційні куточки для батьків матеріалами з питань оздоровлення, загартування, харчування дітей та профілактики захворювань у літній період | упродовж
літа |
вихователі | |
6. | Скласти та погодити план спільної діяльності із ЗОШ №44 на навчальний рік | 08.2022 | директор вихователь- методист | |
7. | Забезпечити наявність у дітей належного одягу, головних уборів | упродовж
літа |
вихователі | |
8. | Скласти і затвердити план літніх розваг | травень | музкерівник вихователь-методист |
Методична робота
№ з/п | Зміст роботи | Термін виконання | Відповідаль
ні |
При
мітка |
1. | Провести педагогічні години:
– адаптації дітей, що поступають у заклад дошкільної освіти |
червень |
вихователь- методист |
|
Провести консультації:
– «Форми роботи з дітьми по ознайомленню з природою влітку» – «Розвиток уяви і фантазії під час спостережень у природі» – «Активізація рухового режиму» |
червень
липень
серпень |
вихователь- методист |
||
2. | Оформити « Доріжки здоров’я» на майданчиках (з камінців, гальки, піску, трави тощо) | червень – липень | вихователі | |
3. | Забезпечити умови для ігор з піском, водою та повітрям | упродовж
літа |
вихователі | |
4. | Надавати методичну допомогу в підготовці розваг для дітей | упродовж
літа |
вихователі |
5. | Проводити «День здоров’я»
|
1 раз на тиждень | вихователі
|
|
6. | Провести екскурсії у природу, поєднуючи їх з пішими переходами
– «Природа наше здоров’я» – «Стежина удачі» – «Стежина природи» |
Червень Липень Серпень |
вихователі |
Вивчення стану освітнього процесу
1. | Провести конкурс – огляд «Оснащення педагогічного процесу до літньої оздоровчої кампанії» | 28.05.2022 | директор,
вихователь- методист |
|
2. | Попереджувальний контроль з питань:
– організація прогулянок; – дотримання режиму дня; – систематичність загартування; – дотримання питного режиму; – організація харчування; – забезпечення рухової активності дітей протягом дня |
01-06 – 31.08.2022 | директор,
вихователь- методист, медична сестра старша |
|
3. | Порівняльний контроль «Проведення Дня здоров’я в різних вікових групах» | 1 раз на місяць | вихователь- методист |
Підвищення рівня фахової майстерності працівників
№ з/п | Зміст роботи | Термін виконання | Відповідальні | При
мітка |
1. | Провести огляд публікацій у фахових періодичних виданнях та новинок методичної літератури | 1 раз на місяць | вихователь- методист |
Робота методичного кабінету
№ з/п | Зміст роботи | Термін виконання | Відповідальні | При
міт ка |
1. | Поповнити картотеку матеріалів з організації літнього оздоровлення | упродовж
літа |
вихователь- методист |
Медично–профілактичні заходи
№ з/п | Зміст роботи | Термін виконання | Відповідальні | При
міт ка |
1. | Провести інструктаж щодо дотримання санітарного – епідеміологічного режиму | 01.06.2022 | медична сестра старша | |
2. | Оформити екран здоров’я в групах за результатами обстеження фізичного розвитку та антропометричних даних | 01.06.2022 | вихователі | |
3. | Увести в раціон харчування дітей свіжі ягоди, фрукти, соки | 01.06-
31.08.2022 |
медична сестра старша,
завгосп |
|
4. | Забезпечити харчування дітей відповідно до гігієнічних норм | 01.06-
31.08.2022 |
медична сестра старша, вихователі | |
5. | Проводити огляд території щодо наявності отруйних ягід, рослин, грибів | щоденно | вихователі | |
6. | Провести консультації з технічних персоналом на теми:
– попередження шлунково – кишкових захворювань у дітей; – значення дотримання особистої гігієни для профілактики гельмінтозу |
червень
липень
|
медична сестра старша
медична сестра старша
|
|
7. | Провести консультації з педагогами на теми:
– надання долікарської допомоги; – попередження теплових ударів та сонячних опіків |
червень липень |
медична сестра
старша |
|
8. | Провести семінар-практикум з працівниками харчового блоку на тему: «Технологія обробки сирої і готової продукції»
|
червень | медична сестра старша | |
9. | Проаналізувати результативність літнього оздоровлення дітей | серпень | директор, медична сестра старша |
Адміністративно-господарська робота
№ з/п | Зміст роботи | Термін виконання | Відповідальні | При
мітка |
1. | Провести нараду з питань літнього оздоровлення дітей
|
серпень
2022
|
директор,
вихователь- методист, медична сестра старша |
|
2. | Проводити технічний огляд приміщень, ігрового та спортивного обладнання
|
1 раз на місяць | директор завгосп | |
3. | Замінити пісок в пісочницях на майданчиках
|
до
01.06.2022 |
завгосп | |
4. | Підготувати опалювальну систему до роботи в осінньо-зимовий період
|
липень – серпень | завгосп |
Додаток 5
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНА РОБОТА.
ПЛАН ОЗДОРОВЧОЇ КАМПАНІЇ
№ з/п | Зміст роботи | Термін | Відповідальні | Примітка | ||||
Робота з дітьми по загартуванню |
||||||||
1.
|
Прийом дітей на свіжому повітрі | червень-серпень | вихователі
|
|
||||
2.
|
Ранкова гімнастика на свіжому повітрі
|
червень- серпень | вихователі
|
|
||||
3.
|
Прогулянка, заняття на свіжому повітрі, фізкультура на свіжому повітрі | щоденно
|
вихователі
|
|
||||
4. | Піші переходи
|
за планом | вихователі | |||||
5.
|
Ходьба босоніж |
щоденно
|
вихователі, помічники вихователів |
|
||||
6. |
Загартування водою в плескальному басейні |
щоденно |
вихователі |
|
||||
7.
|
Сон при відкритих фрамугах |
щоденно
|
вихователі
|
|
||||
8. |
Повітряні ванни після сну |
щоденно
|
вихователі
|
|
||||
9. | Водні процедури після сну (умивання обличчя, шиї, рук до ліктя) | щоденно
|
вихователі |
|
||||
10. | Ходьба по доріжці здоров’я після сну (по ребристій поверхні, мішечках з каштанами, шишками, гравієм, по паралоновій доріжці тощо) | щоденно
|
вихователі
|
|||||
11. | Фізкультхвилинка з розтиранням долонь та вушних раковин | щоденно
|
вихователі
|
|||||
12. | Спортивні свята та розваги
|
за планом
|
інструктор
з ф/к, вихователі
|
|||||
14 | Дні здоров’я | щомісячно | інструктор
з ф/к, вихователі
|
|||||
Додаток 6 СВЯТА ТА РОЗВАГИ
|
||||||||
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін | Відповідаль
ний |
Приміт ка |
||||
1.
|
Міжнародний День захисту дітей. «Перші кроки»
|
01.06.2021
|
вихователь-методист,
вихователі груп |
|||||
2. | Свято друзів | 06.2021 | музкерівник,
вихователі груп |
|||||
3. | Спортивна розвага «Ми маленькі козачата» | 06.2021 | інструктор з ф/к, вихователі груп | |||||
4. | День здоров’я. Екскурсія-похід до річки Дністер | 07.2021 | інструктор з ф/к, вихователі груп | |||||
5. | Спортивний турнір | 07.2021 | інструктор з ф/к, вихователі груп | |||||
6. |
Свято врожаю |
08.2021 | музкерівник,
вихователі груп |
|||||
7. | Концерт дитячих талантів «Шануймо рідну Україну | 08.2021 | музкерівник,
вихователі груп |
|||||
Робота з батьками
|
||||
1.
|
День відкритих дверей для батьків « Гостинно запрошуємо до «Сонечка» | червень
|
директор,
вихователь-методист |
|
2. | Консультація «Оздоровлення дітей цілющими властивостями сонця, повітря і води». | липень | вихователь-методист |
|
3.
|
Свято відпочинку разом з батьками | червень
|
інструктор з
фізичної культури |
|
4. | Оформлення санітарних бюлетнів для батьків:
1. «Профілактика кишкових захворювань під час оздоровчого періоду», 2. «Теплові, сонячні удари», 3. «Обережно! Гриби – не для дітей», 4. «Перша допомога при укусах».
|
упродовж літнього періоду
|
медична сестра
вихователі
|
|
5. | Туристичні походи
до парку |
щомісячно | інструктор з
фізичної культури, вихователі |
|
6.
|
Консультації «Молоко в раціоні дошкільників» | липень
|
медична сестра |
|
7.
|
Анкетування батьків на різні тематики
|
щомісячно
|
вихователь-методист |
|
8.
|
Спільні з дітьми екскурсії: – до річки; – до лісу; – до фортеці |
протягом
літа
|
вихователі
груп, батьки
|
|
9.
|
Участь у конкурсах малюнків:
краса мого рідного садочку; мій відпочинок влітку; Україна – рідний дім |
червень липень серпень
|
вихователі груп
|
Додаток 7
ВАРІАТИВНА СКЛАДОВА ( ГУРТКОВА РОБОТА)
№ з/п | Напрямок роботи | Назва гуртка | Термін | Відповідальний |
1
|
Художньо-естетичний | Чарівна казка | понеділок,
вівторок 15.00 -16.00 |
музичний керівник
Олена ЧЕРНЕНКО |
Мамина школа | пﹸятниця
15.40-16.30 |
вихователь
Світлана ІЩЕНКО |
||
2 | Логіко- математичний | Цікаві шашки | вівторок
15.10-15.35 |
вихователь
Тетяна ВОРОНОВА |
3 | Фізкультультурно-оздоровчий | Веселі стрибунці
|
четвер
16.00-16.30 |
інструктор з фізичного виховання
Ірина ПАДАЛКА |
Юні гімнасти
|
середа
15.00-15.40 |
інструктор з фізичного виховання
Ірина ПАДАЛКА |
||
Ритмічна гімнастика | вівторок,
пﹸятниця 15.00-16.30 |
хореограф
Олена ГЕРАСИМЕНКО |