1.Загальні положення
1.1. Херсонський заклад дошкільної освіти №44 Херсонської міської ради (далі – ЗДО №44 ) є правонаступником Херсонського ясел-садка №44, створеного на підставі розпорядження виконавчого комітету Суворовської районної ради народних депутатів міста Херсона від 25.10.1989 № 146-Р.
Повне найменування українською мовою:Херсонський заклад дошкільної освіти №44 Херсонської міської ради.
Скорочене найменування українською мовою: ЗДО№44.
1.2. Місце знаходження ЗДО №44:Україна,ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ, МІСТО ХЕРСОН, ВУЛИЦЯ ГЕНЕРАЛА АЛМАЗОВА , 41-А.
1.3. Засновником ЗДО №44 є Херсонська міська рада (далі – Засновник).Засновник делегує окремі функції уповноваженому ним органу – управлінню освіти Херсонської міської ради.
1.4. ЗДО №44 у діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту»,..рішеннями Херсонської міської ради та її виконавчогокомітету, розпорядженнями міського голови та іншими чинними нормативно-правовими актами, власним Статутом.
1.5. ЗДО №44 є неприбутковою організацією,утримується згідно з чинним законодавством України.
1.6. ЗДО №44 є юридичною особою публічного права, може мати самостійний баланс або укласти договір про бухгалтерське обслуговування, рахунки в органах Державного казначейства, печатку, штампи, бланки встановленого зразка зі своїм найменуванням.
1.7. ЗДО №44 у діяльності підзвітний та підпорядкований управлінню освіти Херсонської міської ради.
1.8.ЗДО №44 самостійно приймає рішення і здійснює діяльність у межах компетенції, передбаченої чинним законодавством, законами України «Про освіту»,«Про дошкільну освіту» та Статутом. Структура та штат закладу розробляються його керівником у межах видатків на оплату праці та затверджуються управліннямосвіти міської ради.
1.9. Мова освітнього процесу в ЗДО №44 визначається Конституцією України і чинним законодавством України.
ІІ. Організація освітнього процесу в ЗДО №44
2.1. Освітній процес у ЗДО №44 організується відповідно до законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», інших актів законодавства, освітньої програми, річного плану роботи та спрямовується на виявлення та розвиток умінь, навичок, обдарувань особистості, формування і застосування компетентностей,визначених Базовим компонентом дошкільної освіти.
2.2. ЗДО№44 може провадити освітню діяльність у сфері дошкільної освіти виключно на підставі відповідної ліцензії, що видається органом ліцензування відповідно до чинного законодавства .
2.3. Освітній процес організується в безпечному освітньому середовищі та здійснюється з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку вихованців.
2.4. Освітній процес у ЗДО №44 починається01 вересня і закінчується 31 травня наступного року, а оздоровчий період починається 01 червня і закінчується 31 серпня.
2.5.Завданнями дошкільної освіти є:
– збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дитини;
– виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, регіональних мов або мов меншин та рідної мови, національних цінностей Українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;
– формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду;
– виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;
– здійснення соціально-педагогічного патронату сім’ї.
2.6. Здобуття дошкільної освіти.
-.громадяни України, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак, мають рівні права на здобуття дошкільної освіти у закладах дошкільної освіти, незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, а також у сім’ї;
– здобуття дошкільної освіти в ЗДО № 44 має забезпечити виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти.
2.7. У ЗДО №44 використовуються освітні програми (програми розвитку дитини),рекомендовані центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки,які передбачають набуття дитиною..компетентностей, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти.
Рішення про обрання та використання освітньої програми приймається педагогічною радою ЗДО№44.
2.8.ЗДО №44 здійснює діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.
2.9..ПланроботиЗДО№44схвалюєтьсяпедагогічноюрадою,затверджується директором ЗДО№44.
2.10. У ЗДО.. №44можевпроваджуватись інноваційна та експериментальна освітня діяльність у порядку, визначеному законодавством у сфері освіти і науки.
2.11.Додаткові освітні послуги, які не визначені Базовим компонентом дошкільної освіти, впроваджуються лише за згоди батьків дитини або осіб, які їх замінюють, за рахунок коштів батьків або осіб, які їх замінюють, фізичних та юридичних осіб, на основі угоди між батьками або особами, які їх замінюють, та ЗДО №44, у межах гранично допустимого навантаження дитини.
2.12.У ЗДО №44 не допускаються створення і діяльність організаційних структур політичних партій та релігійних організацій.
ІІІ.Організація роботи ЗДО №44
3.1.ЗДО №44 є закладом дошкільної освіти загального типу.
3.2.ЗДО №44 розрахований на 117 місць.
3.3.Групи в ЗДО№44 комплектуються за віковими ознаками .
Комплектування групи за віком передбачає перебування в ній дітей однакового віку або з різницею у віці.
3.4.У ЗДО№44 функціонують: 1 група дітей переддошкільноговіку (з..2-х..до..3-х..років)..та..5..груп..дітей..дошкільного..віку (від 3-х до 6 (7) років).
3.5. Для задоволення потреб громадськостіможуть створюватися групи з короткотривалим перебуванням дітей, групи вихідного дня,інклюзивні групи, інші, не заборонені законодавством, за погодження органів місцевого самоврядування..
3.6.Прийом..дітей до ЗДО№44..здійснює директор. .протягом календарного року, за наявності вільних місць,згідно з електронною чергою.
3.7.За дитиною зберігається місце в ЗДО№44 у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).
3.8.Відрахування дітей із ЗДО№44 може здійснюватися:
– за бажання батьків або осіб, що їх замінюють ;
– на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в закладі цього типу;
-у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють,плати за харчування дитини протягом 2 місяців.
3.9. Адміністрація ЗДО №44 зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів. Забороняється безпідставне відрахування дитини із ЗДО № 44.
3.10.Наповнюваність груп у ЗДО №44 становить:
– для дітей віком від 2 до 3 років – до 15 осіб;
– для дітей віком від 3 до 6 (7) років – до 20 осіб;
– різновікові – до 15 осіб;
– в оздоровчий період – до 15 осіб;
3.11.ЗДО №44 працює за п’ятиденним робочим тижнем, вихідні дні: субота, неділя, святкові дні.
3.12. З метою підтримання та забезпечення встановленого порядку діяльності закладу,запобігання та протидії можливим загрозам життю і здоров’ю учасників освітнього процесу,в ЗДО № 44 введено Порядок пропускногорежиму та правила відвідування закладу.
3.13.Щоденний графік роботи груп ЗДО№44: 07.00 – 17.30, чергової групи:07.00 – 19.00.
3.14. Режим роботи ЗДО№44 встановлюється Засновником.
3.15. Організація харчування в ЗДО№44 здійснюється згідно з вимогами чинного законодавства.
3.16.Організація та відповідальність за харчування дітей у ЗДО№44 покладається на Херсонську міську раду та директора закладу.
3.17. Директор ЗДО№44 несе відповідальність за якість харчування вихованців.
3.18. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у ЗДО № 44 у розмірах, визначенихчинним законодавством.
Пільгові умови оплати харчування дітей у ЗДО № 44 для багатодітних та малозабезпечених сімей та інших категорій, які потребують соціальної підтримки, надаються за рішенням органу місцевого самоврядування, за рахунок коштів місцевого бюджету.
Порядок встановлення плати у ЗДО№44 здійснюється згідно з чинним законодавством України.
ІV. Охорона життя і здоров’я дітей
4.1. Організація безоплатного медичного обслуговування у ЗДО№44 забезпечується місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування і здійснюється закладами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, відповідно до законодавства України.
4.2.У ЗДО №44 діти забезпечуються постійним медичним обслуговуванням на безоплатній основі, що здійснюється медичним працівником, який входить до штату закладу,в порядку, встановленому Кабінету Міністрів України.
4.3. ЗДО №44 забезпечує моніторинг і корекцію стану здоров’я дітей, несе відповідальність за додержання санітарно-гігієничних норм, проведення лікувально-профілактичних..заходів.
V.Учасники освітнього процесу
5.1.Учасниками освітнього процесу вЗДО №44 є:
– діти дошкільного віку ;
– педагогічні працівники;
– медичні працівники;
– помічники вихователів;
– батьки, або особи, які їх замінюють;
– фізичні особи, які мають право здійснювати освітню діяльність у сфері дошкільної освіти.
5.2. Права дитини у сфері дошкільної освіти визначені Конституцією України, Законом України «Про освіту», Законом України «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами.
5.3.Дитина має гарантоване право на:
– безоплатну дошкільну освіту в ЗДО №44;
– безпечні та нешкідливі для здоров’я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;
– захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров’ю, моральному та духовному розвитку;
– безоплатне медичне обслуговування;
– захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров’ю дитини, а також фізичного та психічного насильства, приниження її гідності;
.-здоровий спосіб життя.
5.4.Права та обов’язки педагогічних працівників визначаються законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та іншими правовими актами.
5.5. Педагогічний працівник ЗДО № 44 – особа з високими моральними якостями, яка має вищу педагогічну освіту за відповідною спеціальністю та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, забезпечує результативність та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.
5.6.Трудові відносини у ЗДО № 44регулюються законодавством України про працю, законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та іншими законодавчими актами, Правилами внутрішнього трудового розпорядку ЗДО № 44 та Статутом.
5.7. Педагогічні працівники мають право на :
– вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів роботи з дітьми;
– брати участь у роботі органів самоврядування ЗДО № 44;…….
– підвищення кваліфікації, участь у методичних об’єднаннях, нарадах;
– проходження сертифікації відповідно до чинного законодавства;
– проведення в установленому порядку науково-дослідницької, експериментально-пошукової роботи;
– внесення пропозицій щодо поліпшення роботи ЗДО №44;
– соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;
– об’єднання у професійні спілки та членство в інших об’єднаннях громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;
– захист професійної честі та власної гідності;
– інші права, що не суперечать законодавству України.
5.8. Педагогічні працівники зобов’язані:
– виконувати Правила внутрішнього трудового розпорядку ЗДО №44;
– дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків або осіб, що їх замінюють ;…………
– забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров’ю, а також від фізичного та психологічного насильства;
.- брати участь у роботі педагогічної ради та інших заходів, пов’язаних із підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності, загальної культури;…………………
– виконувати накази , рекомендації та вказівки керівництва;……. ……
-інші обов’язки, що не суперечать законодавству України.
5.9.Працівники ЗДО №44 несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров’я дитини згідно із законодавством.
5.10. Працівники ЗДО №44, у відповідності до статті 26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», проходять безкоштовні медичні огляди.……… ……. ……. ….. ……..5.11. Педагогічні працівники ЗДО №44 підлягають атестації, яка є обов’язковою і здійснюється один раз на п’ять років, відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України. ………… ………….……..
5.12.Педагогічні працівники, які систематично порушують Статут, Правила внутрішнього трудового розпорядку ЗДО №44, не виконують посадових обов’язків, умов трудового договору або, за результатами атестації, не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.………………………………. ………..……
5.13. Батькиабо особи , які їх замінюють ,мають право:
-обирати заклад дошкільної освіти та форму здобуття дитиною дошкільної освіти;
-обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування ЗДО № 44;
– звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;
– захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді.
5.14. Батьки або особи, які їх замінюють,зобов’язані:
– виховувати у дітей любов до України,дбайливе ставлення до довкілля;
-виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;
– забезпечувати умови для здобуття дітьми старшого дошкільного віку дошкільної освіти за будь-якою формою;
– дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;
– поважати гідність дитини;
– виховувати у дитини працелюбність, шанобливе ставлення до старших за віком, державної мови, регіональних мов або мов меншин і рідної мови, до народних традицій і звичаїв.
5.15. Інші права та обов’язки батьків або осіб, які їх замінюють,визначаються Законом України «Про освіту».
VІ. Управління закладом дошкільної освіти
6.1. Управління закладом освіти в межах повноважень, визначених чинним законодавством України здійснюють:
– засновник (засновники);
– керівник закладу освіти;
– колегіальний орган управління закладу освіти;
– колегіальний орган громадського самоврядування;
– інші органи, передбачені спеціальними законами та/або установчими документами закладу освіти.
6.2. Безпосереднє керівництвоЗДО № 44 здійснює його директор, якого призначає на посаду і звільняє з посади начальник управління освіти міської ради відповідно до чинного законодавства.
6.3. Директором ЗДО може бути особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу освіту ступеня не нижче бакалавра, стаж педагогічної роботи не менше трьох років, організаторські здібності, фізичний і психічний стан якої не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.
6.4. Повноваження (трудові права і обов’язки) та відповідальність директора закладу дошкільної освіти визначаються законом та установчими документами ЗДО №44. Директор має права та обов’язки педагогічного працівника, визначені законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту».
6.5. ДиректорЗДО№44:
– відповідає за реалізацію завдань дошкільної освіти, що визначені
ЗакономУкраїни«Продошкільнуосвіту»,тазабезпеченнярівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту і обсягу;
– діє від імені закладу, представляє його в усіх державних та інших органах, установах і організаціях, у тому числі в органах судової влади, укладає угоди від імені закладу з фізичними та юридичними особами;
-затверджує освітню програму, схвалену педагогічною радою ;
– забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
– вирішує питання фінансово-господарської діяльності ЗДО № 44;
– розпоряджається в установленому порядку майном і коштами ЗДО №44;
– відповідає за дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази ЗДО № 44;
– призначає на посаду та звільняє з посади працівників ЗДО №44, визначає їхні функціональні обов’язки;
– видає у межах компетенції накази та розпорядження, контролюєїхнє виконання;
– контролює відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання і навчаннядітейдоїхніхвікових,психофізіологічних особливостей, здібностей і потреб;
– контролює організацію харчування і медичного обслуговування дітей;
– затверджує штатний розпис та кошторис, за погодження управління освіти міської ради;
-затверджує Правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові інструкції працівників, за погодження профспілкового комітету;
-..забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил технікибезпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників;
– забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю ЗДО № 44;
-. підтримує ініціативу щодо вдосконалення освітнього процесу, заохочує творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів;
– організує різні форми співпраці з батьками або особами, які їх замінюють;
– щороку звітує про освітню, методичну, економічну і фінансово-господарську діяльність ЗДО № 44 на загальних зборах колективу та батьків, або осіб, які їх замінюють.
– відповідно до пункту 7 статті 61Закону України «Про освіту», установчих документів та колективного договору, має право встановлювати педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії за використання в освітньому процесі іноземних мов, сучасних технологій, реалізацію інноваційних проектів тощо.
– здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документамизакладу.
6.6. Постійно діючий колегіальний орган у ЗДО № 44 ‒ педагогічна рада. До складупедагогічної ради входять: директор, педагогічні працівники, медичні працівники, інші спеціалісти;можуть входити голови батьківських комітетів. Запрошеними (з правом дорадчого голосу) можуть бути представники громадських організацій, педагогічні працівники закладів середньої освіти, батьки або особи, які їх замінюють. Головою педагогічної ради є директор закладу.………………..…….
Педагогічна рада ЗДО № 44:
- схвалює освітню програму закладу, оцінює результативність її виконання та виконання Базового компонента дошкільної освіти, хід та якість виконання програм розвитку, виховання і навчання дітей у кожній віковій групі;
- формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти;
- розглядає питання вдосконалення організації освітнього процесу в ЗДО № 44;
- визначає план роботи ЗДО №44 та педагогічне навантаження педагогічних працівників;
- затверджує заходи щодо зміцнення здоров’я дітей;
- обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи;
- затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
- заслуховує звіти педагогічних працівників, які проходять атестацію;
- розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;
- визначає шляхи співпраці закладу ЗДО№ 44 із сім’єю;
- ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учнів (вихованців), працівників ЗДО №44 та інших учасників освітнього процесу;
- розглядає питання щодо відповідальності працівників ЗДО № 44 та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;
- має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу та громадської акредитації закладу;
- розглядає інші питання, віднесені законом та установчими документами до її повноважень;
- рішення педагогічної ради ЗДО № 44 вводяться в дію рішеннями керівника закладу.
6.7. У ЗДО № 44 освіти можуть діяти:
-органи самоврядуванняпрацівників закладу освіти;
-органи батьківського самоврядування;
– інші органи громадського самоврядування учасників освітнього процесу.
6.8. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування ЗДО №44 є загальні збори (конференція) колективу закладу дошкільної освіти.Загальні збори (конференція) заслуховують звіти керівника закладу дошкільної освіти з питань статутної діяльності та дають оцінку його професійно-педагогічної діяльності,розглядають питання навчально-виховної, методичної, економічної і фінансово-господарської діяльності закладу дошкільної освіти.
6.9. У період між загальними зборами діє рада ЗДО, що обирається на загальних зборах. До її складу пропорційно обираються представники педагогічного колективу і батьків або осіб,що їх замінюють.Кількість засідань ради визначається за потреби, але не рідше двох разів на рік. Засідання ради ЗДО є правомочним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин її членів.Рада ЗДО №44 організує виконання рішень загальних зборів, розглядає питання поліпшення умов для здобуття дошкільної освіти, зміцнення матеріально-технічної бази, погоджує зміст і форми роботи з питань педагогічної освіти батьків. ……………… ……………. ………
6.10. У ЗДО №44може діяти піклувальна рада –орган самоврядування, який формується з представників органів міського самоврядування виконавчої влади, підприємств, установ, навчальних закладів, організацій, окремих громадян з метою залучення громадськості до вирішення проблем освіти, забезпечення сприятливих умов ефективної роботи ЗДО.
Піклувальна рада створюється за рішенням загальних зборів. Члени піклувальної ради обираються на загальних зборах ЗДО і працюють на громадських засадах. Очолює піклувальну раду голова, який обирається шляхом голосування на її засіданні з числа членів піклувальної ради.Кількість засідань визначається їхньою доцільністю, але, як правило, не рідше ніж чотири рази на рік.
Основними завданнями піклувальної ради є:
– співпраця з органами місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями, навчальними закладами, окремими громадянами, спрямована на поліпшення умов утримання дітей у ЗДО;
– сприяння зміцненню матеріально-технічної бази ЗДО;
– сприяння залученню додаткових джерел фінансування ЗДО;
– всебічне зміцнення зв’язків між родинами дітей та ЗДО ;
– сприяння соціально-правовому захисту учасників освітнього процесу.
VІІ.Фінансово-господарська діяльність
7.1. Фінансово-господарська діяльність ЗДО №44 здійснюється відповідно до законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та інших нормативно-правових актів.
7.2. Майно ЗДО №44 є комунальною власністю і належить йому на праві оперативного управління.
7.3. Відповідно до рішення міської ради від 30.05.2005 № 818,ЗДО №44 має в постійному користування земельну ділянку, площею 0,3762 га.
7.4. Утримання та розвиток матеріально-технічної бази ЗДО № 44 фінансуються за рахунок коштів Засновника.
7.5. Джерелами фінансування ЗДО № 44 можуть бути кошти:
– міського бюджету, що, надходять у розмірі, передбаченому нормативами фінансування;
– батьків або осіб, які їх замінюють;
– добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб та інші надходження, не заборонені законодавством України;
– плата за надання освітніх та інших послуг відповідно до укладених договорів.
7.6. ЗДО № 44 може надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує Кабінет Міністрів України.Засновник ЗДО № 44 має право затверджувати переліки платних освітніх та інших послуг, що не увійшли до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
7.7. ЗДО № 44 самостійно визначає потребу в матеріальних ресурсах і продуктах харчування, одержує їх на договірних основах, згідно з нормами, визначеними Міністерство охороні здоров’я України.
7.8. 3аробітна плата працівників ЗДО № 44 залежить від навантаження, установлюється за результатами атестації, у відповідності до єдиної тарифної сітки оплати праці працівників бюджетних установ. Питання про надбавки і доплати вирішується директором, за погодження профспілкового комітету.
7.9. Педагогічним працівникам встановлюються щомісячні надбавки за вислугу років у розмірах:
- понад три роки – 10 відсотків;
- понад 10 років – 20 відсотків;
- понад 20 років – 30 відсотків посадового окладу.
7.10. ЗДО № 44, відповідно до пункту 6 статті 61 Закону України«Про освіту», має право за рахунок власних надходжень та інших джерел, не заборонених законодавством, установлювати педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії та інші види заохочень.
VІІІ.Державний контроль за діяльністю ЗДО №44
8.1.Державний контроль за діяльністю ЗДО №44 здійснюється з метоюєдиної державної політики в цій сфері та спрямований на забезпечення інтересів суспільства щодо належної якості освіти та освітньої діяльності.
8.2 Центральний орган виконавчої влади із забезпеченням якості освіти та його територіальні органи провадять інституційний аудит ЗДО №44відповідно до Закону України «Про освіту»і позапланові перевірки у порядку, передбаченому Законом України «Про основні засади державного нагляду(контролю)у сфері господарської діяльності».
ІХ. Міжнародне співробітництво
9.1. Міжнародне співробітництво у системі дошкільної освіти здійснюється відповідно до законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», інших нормативно-правових актів, а також міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
9.2.Держава сприяє міжнародному співробітництву в системі дошкільної освіти.
Х.Реорганізація, ліквідація або перепрофілювання ЗДО №44
10.1. Рішення про реорганізацію, ліквідацію або перепрофілювання (зміну типу) ЗДО №44приймає Засновник .
10.2. Реорганізація ЗДО №44 відбувається шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або виділення.
10.3. Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, призначеноюЗасновником, а у випадках ліквідації за рішенням господарського суду – ліквідаційною комісією, призначеною цим органом. З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління