ЗАТВЕРДЖУЮ
Директор закладу дошкільної освіти №44 Херсонської міської ради _____________ Тетяна БОРОВИК «31» серпня 2023р.
|
ПЛАН РОБОТИ СХВАЛЕНО
Херсонського педагогічною радою Херснського
закладу дошкільної освіти №44 закладу дошкільної освіти №44
Херсонської міської ради Херсонської міської ради
на 2023/2024 навчальний рік Протокол від 31.08.2023р. №1
1
І РОЗДІЛ.
Аналіз діяльності ЗДО №44 за 2022–2023 навчальний рік
І. Освітнє середовище закладу дошкільної освіти №44
Херсонський заклад дошкільної освіти № 44 Херсонської міської ради підпорядкований управлінню освіти Херсонської міської ради (далі – ЗДО, заклад). Побудований за типовим проєктом і розрахований на 117 дітей, 6 вікових групи для дітей від 2 до 6 (7) років.
Освітнє середовище
У зв’язку з воєнною агресію, з вересня 2022 року контингент дітей складав 95 осіб. Станом на 01.09.2022 кількісний склад працівників ЗДО №44 складав 31 особу, з них педагогічних працівників – 13 осіб , технічних працівників – 18 осіб.
Протягом 2022/2023 н.р. у закладі функціонувало 5 груп: 2 група молодшого віку (з 3 до 4 років) – 34 дітей; 1 середня група (з 4 до 5 років) – 24 дітей; 1 групи старшого віку (з 4 до 5 років) – 21 дитина, 1 група різновікова з (3 до 6 років) – 16 дітей. Наповнюваність груп у порівнянні з минулим роком зменшилась.
ЗДО – україномовний. У своїй діяльності заклад керувався законодавством України та чинними нормативно – правовими актами в галузі освіти.
Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку
Організація освітнього процесу у закладі здійснювалася оглайн за освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Дитина» та сприяла набуттю дитиною різних компетентностей відповідно до освітніх ліній, визначених інваріантною та варіативною складовою Базового компоненту дошкільної освіти, а також згідно з рекомендаціями МОН України «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році» (лист МОН від 27.07.2022 № 1/8504-22) в асинхронному форматі, з використанням ресурсів освітніх платформ:
- МОН України;
- Всеосвіта;
- Дитячий online-садок НУМО з відеозаняттями для дітей віком від 3 до 6 років;
- Сучасне дошкілля під крилами захисту;
- «Казки українською»
- You Tube тощо.
Протягом 2022/2023 навчального року ЗДО працював над такими завданнями:
- Забезпечення системного підходу до збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей в сучасних умовах.
2
- Застосування педагогами малих форм усної народної творчості в освітньому процесі як складника національно-патріотичного виховання дошкільників
Освітня діяльність планувалась педагогами відповідно до календарно-тематичного планування та розкладу занять, який охоплював усі розділи діючої програми:
- Особистість дитини;
- Мовлення дитини;
- Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі;
- Дитина в природному довкіллі;
- Дитина в соціумі;
- Гра дитини;
- Дитина у світі культури.
Розвиваюче, особистісно орієнтоване навчання дошкільників проводилось залежно від змісту, завдань, складності, з урахуванням інтересів дітей, дозування інформації чи завдань. Для зацікавленості дітей та їх пізнавальної активності вихователі використовували різні форми і прийоми роботи в онлайн форматі: комбіновані заняття, заняття-подорожі, заняття-прогулянки, аудіоказки, пальчикові гімнастики, конструювання з лічильних паличок, геометричних фігур, інтерактивні ігри, рухливі вправи, розвиваючі мультфільми, дидактичні вправи, танцювальні руханки, гімнастики для очей, дихальні вправи, ігри-медитації, онлайн–пазли та завдання, онлайн–розмальовки, вивчення віршів за допомогою мнемотехніки, тематичні бесіди, відеоігри, нейропсихологічні ігри. Також педагоги старшої та молодшої груп розробили серію авторських тематичних відеозанять, які відповідають вимогам діючої освітньої програми та засвідчують про достатній рівень користування вихователями цифровими ресурсами.
Показник виконання програмових вимог щодо сформованості основних компетентностей дітей на кінець 2022/2023 н.р. говорить про те, що навантаження дітей у ЗДО повністю відповідало віковим групам та не перевищувало гранично допустимих норм.
Вихованці нашого закладу разом з батьками взяли активну участь у проведенні міських арт-проєктів «На крилах дитячої творчості»: «Моя квітуча Україна», «Моя улюблена книжка», «Про безпеку треба знати, щоб щасливими зростати»; челенджах: «Я частина світу», «Про безпеку на дорогах знай та правила вивчай»; флешмобі та дефіле до Дня Вишиванки, в яких були представлені фото, відео, інтерв’ю та творчі роботи дітей. Цікавими та пізнавальними для дітей та батьків були різноманітні заходи, сплановані вихователями в рамках Тижня фінансової грамотності, Тижня безпеки дитини, Всеукраїнського Тижня дорожнього руху. Всі ці заходи сприяли закріпленню
3
отриманих дітьми знань про особисту безпеку в умовах загрози та виникненню надзвичайних ситуацій, правилам безпечної поведінки на дорозі.
Проте, залишаються невирішеними до кінця питання у роботі закладу:
- не повною мірою здійснювалась робота з патріотичного виховання дошкільників, що надзвичайно важливо з урахуванням політичної ситуації в Україні;
- залишається проблема охорони безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в умовах воєнного часу;
- існує необхідність упровадження сучасних медійних ігрових технологій для формування пізнавальних компетентностей дошкільників;
- удосконалення навичок комунікативної мовленнєвої компетенції дошкільників шляхом упровадження інноваційних методик і технологій;
- залучення батьків до стимулювання спілкування державною мовою у повсякденному житті та побуті;
Фахова діяльність педагогічних працівників закладу
Кількісний склад педагогічних працівників становив 100%. Якісний склад педагогічних кадрів покращився на 15% завдяки підвищенню їх фахової майстерності: працювало 11 педагогів (два педагоги знаходились у простої), з них мають: повну вищу освіту – 77%, базову вищу освіту – 23%.
Особлива увага приділялася самоосвіті педагогічних працівників: участь у тренінгах особистісного зростання, систематичне вивчення методичної, педагогічної та психологічної літератури, публікацій періодичних видань. взяли участь у: авторських семінарах– 90%, Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конференціях – 20%, вебінарах – 62%, що сприяло підвищенню професійної компетентності педагогів на 22%. Розроблено та затверджено педрадою перспективний план підвищення кваліфікації педагогів на 2024 рік.
Педагоги застосовували в освітньому процесі сучасні технології та методики, спрямовані на оволодіння здобувачами дошкільної освіти компетентностями та наскрізними уміннями: мнемотехніку, коректурні таблиці, пошуково-дослідницьку діяльність, синектику, методику навчання дітей розповіданню за схемами, ІКТ, ігротехніку, що значно урізноманітнило й полегшило роботу з дітьми на 20%. Інформаційно-комп’ютерні технології успішно використовувалися в методичній роботі і на педагогічних нарадах.
Для підвищення якості освітнього процесу проведено два засідання педагогічної ради: «Про початок освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання у 2022/2023 навчальному році в умовах правового режиму воєнного стану», «Підсумки освітньої роботи закладу за 2022/2023 н.р. в умовах війни». Педагогічні ради відзначались актуальністю та доцільністю тематики, інноваційним підходом з використанням інтерактивних форм та методів. Рішення педагогічних рад виконано на 100 %.
4
Методична робота була спрямована на підвищення фахового рівня педагогів, якості освітнього процесу та надання методичної допомоги. Організовані та проведені тематичні тижні: «Тиждень фінансової грамотності», «Тиждень безпеки життєдіяльності», «Тиждень дорожнього руху», що сприяло збільшенню обізнаності педагогів з фахових питань на 20%.
Відповідно плану роботи ЗДО були проведені онлайн-збори з батьками, продовжувала працювати Viber-група для батьків та педагогів ЗДО, була створена Телеграм група (151 публікація), висвітлення проведених заходів ЗДО відбувалось на соціальних мережах Facebook (121 публікацій) та Youtube каналі (151). Батькам надавалися відповідні рекомендації щодо підтримки активної позиції вмотивування до участі у освітньому процесі, закріплення набутих навичок в ігровій формі на розвиток пам’яті, уяви, мислення.
З метою широкого інформування громадськості про діяльність закладу в цілому та для реалізації інформаційно-комунікативної функції керівника відновили роботу веб-сайту закладу. Адреса сайту: http://ksds44.kl.com.ua/news/
Проте, потребують уваги такі питання, як:
- недостатній відсоток забезпечення комп’ютерною технікою педагогів;
- підвищення якості та ефективності освітнього процесу через активне впровадження в практику роботи новітніх цифрових технологій;
- обмеженність ресурсів у педагогів до самоосвітньої та творчої діяльності в умовах воєнного часу.
Управлінські процеси ЗДО
Колектив ЗДО має на меті знайти шляхи взаєморозуміння між сім’єю та дошкільним закладом, ознайомити батьків не лише з організацією педагогічної роботи з дітьми, але й з традиціями групи, дитячого садка, які мають виховний вплив на дитину, навіть під час воєнного стану в країні. У садочку діє сайт закладу, Телеграм група та сторінка в соціальній мережі Фейсбук, які зараз вирішують завдання інформування батьків та громади про життя і перебіг подій в ЗДО. А також створення позитивного іміджу садочка серед закладів міста. Кожен педагог створив вайбер-групу із батьками вихованців своєї групи. Це дає можливість надання консультативної допомоги батькам з різних питань через мережу інтернет. На сайті розміщено цікаві статті, фотогалерея, висвітлення поточної роботи – все це сприяє відкритості ЗДО, залученню батьків до життя їх дітей у закладі.
Систематично проводився контроль освітнього процесу, який був своєчасним, компетентним та охоплював всі суттєві питання та всі групи. Завдяки
5
використанню різних форм і методів контролю, визначився позитивний вплив на підвищення якості роботи педагогів.
В цілому робота колективу ЗДО відмічається стабільністю та позитивною результативністю. Пріоритетним завданням на 2022/2023 н.р. було забезпечення розвитку якості дошкільної освіти як важливішого ресурсу, що забезпечував максимальне розкриття потенціалу кожної дитини та її майбутнього у всіх сферах життєдіяльності в сучасних реаліях.
Проте, залишаються невирішеними питання:
- популяризація у фахових виданнях досвіду роботи педагогів ЗДО;
- висвітлення інформації про діяльність ЗДО на Google диску;
- покращення рейтингової позиції ЗДО серед закладів дошкільної освіти через участь у різноманітних конкурсах.
Узагальнені висновки щодо здобутків, труднощів, недоліків у роботі ЗДО у 2022/2023 н.р.
Аналіз роботи ЗДО за навчальний рік показав, що для реалізації поставлених завдань були об´єднані зусилля педагогічного колективу та адміністрації. Вдало підібрані форми методичної роботи з кадрами позитивно вплинули на організацію життєдіяльності та рівень досягнень дітей. Станом на 31.05.2023р. річний план освітньої роботи виконано.
Водночас, як зазначалось в аналізі, є проблеми, які надзвичайно актуальні на сучасному етапі освітньої діяльності, а тому потребують вирішення у новому навчальному році. Виходячи з недоліків роботи, зазначених вище, у наступному навчальному році слід спрямувати діяльність усіх служб ЗДО на удосконалення роботи з різних аспектів життєдіяльності закладу, а саме:
-Оновлення стратегії і тактики взаємодії педагогів і батьків, забезпечення прозорості і відкритості роботи закладу через контент веб-сайту, спільнот відкритих груп в соціальній мережі Facebоok тощо.
-Популяризація досвіду роботи педагогів ЗДО у фахових виданнях.
-Підвищення рівня інноваційної компетентності педагогів ЗДО.
-Впровадження інформаційно-комунікаційних та цифрових технологій у практику роботи педагогів ЗДО з дітьми, батьками, колегами.
-Підвищення ефективності роботи з патріотичного виховання дошкільників.
-Продовження роботи щодо охорони безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в умовах воєнного часу.
-Продовження роботи з упровадження сучасних медійних ігрових технологій для формування пізнавальних компетентностей дошкільників.
-Підвищення ефективності роботи з формування комунікативно-
6
мовленнєвої компетенції дошкільників та подальшого застосування новітніх інноваційних методик.
7
ІІ РОЗДІЛ.
Завдання на новий 2021/2022 навчальний рік та оздоровчий період.
Відповідно до виявлених досягнень, недоліків, запитів батьків та державних вимог, педагогічний колектив закладу дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році визначає такі завдання:
- Сприяти формуванню національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку.
- Удосконалювати роботу самоефективної гармонійної особистості у формуванні її соціально-громадянської компетентності та створення безпечних умов для всебічного розвитку .
- Активізувати роботу по використанню гри, як природний ресурс дитини для подолання кризових ситуацій.
Завдання на оздоровчий період
- Забезпечення оптимального рухового режиму, загартування та зміцнення здоров′я дітей влітку, використовуючи сучасні методи оздоровчо – розвивального напрямку та різноманітну дитячу діяльність.
- Охопити системним оздоровленням і загартуванням дітей дошкільного віку шляхом введення гнучкого рухового режиму та використання цілющого впливу природних засобів і рослинної їжі (соки, вітамінні чаї, овочеві салати).
- Активізувати взаємодію педагогів і батьків з питання забезпечення психоемоційного комфорту дитини влітку.
8
ІІІ РОЗДІЛ.
Організація освітніх і управлінських процесів у закладі.
1 БЛОК. Освітнє середовище закладу.
№
з/п |
Зміст роботи | Термін | Відпові дальний | Відмітка про виконання |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
1.1. Забезпечення комфортних, безпечних та нешкідливих умов освітнього процесу та праці
|
||||
1 | Перевірити готовність ЗДО №44 до осінньо- зимового періоду. | до 01.09.2023 | директор Тетяна БОРОВИК | |
2 | Розробити заходи по підготовці до осінньо-зимового періоду 2023/2024 навчального року | вересень | завгосп Юлія ПАРЧЕВСЬКА | |
3 | Розробити та затвердити гнучкий графік роботи для працівників закладу на 2023/2024 н. р. ( на період воєнного стану). | до 01.09.23 | директор Тетяна БОРОВИК | |
4 | Удосконалити і відпрацювати
алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації серед працівників закладу, з урахувнням поточної ситуації у місті Херсон, пов’язаною з військовими діями |
до 04.09.2023 | директор Тетяна БОРОВИК
старша медична сестра Юлія СИРОТА
|
|
5 | Продовжити роботу по
збереженню матеріально- технічної бази ЗДО № 44 |
упродовж року | директор Тетяна БОРОВИК
завгосп Юлія ПАРЧЕВСЬКА |
|
6 | Скласти статистичний звіт №85-К | січень – лютий | директор Тетяна
БОРОВИК
|
|
7 | Скласти і затвердити графік відпусток працівників ЗДО на 2024 рік | січень
|
директор Тетяна БОРОВИК
|
|
1.2. Створення освітнього середовища доступного для здобувачів освіти
|
||||
1 | Підготовка наказу «Про початок нового 2023/2024 навчального року в ЗДО №44. | вересень | директор Тетяна БОРОВИК | |
2 | Інформаційне наповнення веб-сайту ЗДО, сторінки Фейсбуку, Телеграм групи. | упродовж року | Вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА
вихователь Ірина ПАДАЛКА |
|
3 | Нарада при директорові (ZOOM формат) «Проблеми і виклики в організації освітнього процесу в умовах воєнного стану» | вересень | директор Тетяна БОРОВИК | |
4 | Проведення навчань по наданню першої домедичної допомоги, мінній безпеці для працівників, які знаходяться у місті. | вересень-листопад | директор Тетяна БОРОВИК
вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА |
|
5 | Створення віртуальних дошок Padlet для організації, систематизації та узагальнення дистанційної роботи закладу. | вересень
|
вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА
вихователь Наталія ВИПИРАЙЛО |
|
6 | Розробка інформаційного порадника «Використання інтернет ресурсів в освітньому процесі » | вересень – жовтень | вихователь-методист
Оксана ІЛЬЇНА |
2 БЛОК. Забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку
№
з/п |
Зміст роботи | Термін | Відпові дальний | Відмітка про виконання | ||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||||
2.1. Реалізація Базового компоненту дошкільної освіти
|
||||||||
1 | Розробка освітньої програми закладу | червень-серпень | вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА | |||||
2 | Здійснення моніторингу особистісних досягнень здобувачів дошкільної освіти (за умови закінчення дії правового режиму воєнного стану) | вересень
січень травень |
вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА
вихователі всіх вікових груп |
|||||
3 | Вивчення сформованості компонентів психологічної готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі (за умови закінчення дії правового режиму воєнного стану) | травень | вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА
вихователі старших груп |
|||||
2.1.1. Тематичні дні, тижні, місячники | ||||||||
1 | Місячник «Увага! Діти на дорозі!» | вересень | вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА вихователі всіх вікових груп | |||||
2. | Провести тематичні дні:
-«День знань» -«День Дошкілля» -«День захисника вітчизни» -«День звільнення Херсона» -«День Соборності» -«День ЗСУ» -«День Святого Миколая» -«День матері» -«День вишиванки» -«День захисту дітей» -«День Прапору» -«День Незалежності»
|
упродовж року | вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА вихователі всіх вікових груп | |||||
3 | Провести тематичні тижні:
-« Доброти» -« Дорожнього руху» -« Безпека життєдіяльності дитини» -« Пожежної безпеки» -« Інтерактивної гри» |
упродовж року | вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА вихователі всіх вікових груп | |||||
2.1.2. Фестивалі, конкурси | ||||||||
Взяти участь у проведенні міських конкурсів та фестивалях
|
за планом управління освіти упродовж року | директор Тетяна БОРОВИК вихователь-методист
Оксана ІЛЬЇНА вихователі всіх вікових груп |
||||||
2.1.3. Виставки | ||||||||
1 | Провести онлайн виставку дитячих робіт «Красуння осінь» | жовтень | вихователі всіх вікових груп | |||||
2 | Провести онлайн виставку новорічно-різдвяних композицій, виготовлених дітьми з батьками «Зима чарівниця» | грудень | вихователі всіх вікових груп | |||||
3 | Провести виставку малюнків «Весняні квіти» | квітень
|
вихователі всіх вікових груп | |||||
4 | Провести онлайн виставку великодніх композицій «Великодні свята» | травень
|
вихователі всіх вікових груп | |||||
2.1.4. Свята та розваги | ||||||||
1 | День знань | 01.09.2023 | вихователі всіх вікових груп | |||||
2 | Музична розвага « Святий Миколай, до малечі завітай» | грудень | вихователі всіх вікових груп | |||||
3 | Музична розвага «Різдвяні традиції» | грудень | вихователі всіх вікових груп | |||||
4 | Свято української мови
«Мова рідна, солов’їна» |
лютий
|
вихователі середньої та старших груп | |||||
5 | Свято Великодня | травень
|
вихователі всіх вікових груп | |||||
13 | Свято «Рідний садок, прощавай » | травень | вихователі старших груп | |||||
14 | Свято «1 червня – День захисту дітей» | червень
|
вихователі всіх вікових груп | |||||
16 | Тематичний захід до Дня незалежності України | серпень | вихователі всіх вікових груп | |||||
2.2 Організація життєдіяльності здобувачів дошкільної освіти у закладі
|
||||||||
1 | Розробити раціональний та максимально доступний графік режимних моментів і занять в дистанційному форматі для кожної вікової групи на новий навчальний рік за освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Дитина» | вересень | вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА | |||||
2 | Затвердити розклад організації освітньої роботи вихованців ЗДО № 44 на 2023/2024 н.рік. | вересень | вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА | |||||
3 БЛОК. Фахова діяльність педагогічних працівників закладу
3.1. Методична робота з кадрами
№ п/п | Зміст роботи | Термін | Відповідальні | Примітка |
3.1.1.Педагогічні ради
|
||||
II. «Основні орієнтири та завдання 2023-2024 навчального року»
|
||||
1 | Про діяльність педагогічного колективу за минулий 2022/2023навчальний рік. Стан готовності закладу до організованого початку освітнього процесу в умовах воєнного стану (дистанційно)
|
серпень | директор Тетяна БОРОВИК | |
2 | Організаційні питання початку навчального року:
· визначення програм, видів та форм планування; · робота у дистанційному форматі; · затвердження розкладу організованої освітньої діяльності дошкільників; · підвищення фахової майстерності педагогів ЗДО |
директор Тетяна БОРОВИК | ||
3 | Затвердження річного плану роботи ЗДО на 2023/20224н.р. | вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА | ||
4 | Психологічна підтримка учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану | вихователь
Світлана ІЩЕНКО |
||
II. «Сучасні підходи до національно-патріотичного виховання дошкільників» | ||||
1 | Результати виконання рішень попереднього засідання педради | листопад | директор Тетяна БОРОВИК | |
2 | Цілісність,системність і послідовність планування й організації роботи з національно- патріотичного виховання дітей | вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА
|
||
3 | Використання елементів патріотичного виховання у різних формах діяльності | вихователь
Лариса СОКОЛЕНКО |
||
4 | Роль народних традицій, обрядів та свят у патріотичному вихованні дітей | вихователь
Ганна ШКУТЕНКО |
|
|
5 | Форми роботи з батьками з питань національно-патріотичного виховання дошкільників під час освітнього процесу у дистанційному форматі.
|
вихователь
методист Оксана ШЕВЧУК
|
||
ІІІ. «Організація освітнього процесу у нових умовах – сутність та виклики» | ||||
1 | Про результати виконання рішень попереднього засідання педради.
|
лютий | директор Тетяна БОРОВИК | |
2 | Організація освітнього процесу у дистанційному форматі: виклики сьогодення, результати, перспективи | вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА | ||
3 | Використання комп’ютерних і телекомунiкацiйних технологiй, якi забезпечують iнтерактивну взаємодiю всіх учасників освітнього процесу | вихователь
Людмила КРАСНОЩОК |
||
4 | Педагогічні цікавинки в роботі з дітьми .(Дистанційний формат роботи) | вихователі усіх вікових груп | ||
ІV. «Аналіз життєдіяльності роботи за рік. Обговорення шляхів поліпшення.» | ||||
1 | Результати виконання рішень попереднього засідання педради | травень | директор
Тетяна БОРОВИК |
|
2 | Про виконання плану роботи закладу й реалізації річних завдань | вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА | ||
3 | Підсумки освітньої роботи (звіти педагогів)
|
вихователі усіх вікових груп | ||
5 | Портфоліо року. Презентація матеріалів. Затвердження та обговорення плану оздоровчої роботи у літній період 2024року | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
3.1.2. Семінари, майстер-класи, круглі столи, тренінги | ||||
1 | Навчальний тренінг: «Можливості використання онлайн платформ під час занять в умовах дистанційного навчання» | вересень
жовтень |
вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА
вихователь Ірина ПАДАЛКА |
|
2 | Майстер-клас: «Використання онлайн ігор із математики в умовах дистанційного навчання» | вихователь Євгенія БЄЛОЗЕРОВА
|
||
3 | Круглий стіл: «Національно-патріотичне виховання в контексті розвитку духовного потенціалу дитини дошкільного віку». | листопад | вихователі всіх вікових груп | |
4 | Методична шпаргалка:
«Формування у дошкільників природознавчої компетентності» |
лютий | вихователь Людмила
КРАСНОЩОК |
|
6 | Майстер-клас «Скоро до школи: особливості підготовки дошкільників до успішного навчання в умовах дистанційної освіти»
|
квітень | вихователі старших груп | |
7 | Педагогічна панорама:
«Соціальна-громадянська компетентність дошкільника – важлива новація в державному стандарті дошкільної освіти» |
травень | вихователі всіх вікових груп | |
3.1.3. Активні та інтерактивні форми роботи з кадрами | ||||
Семінар-тренінг «Формування медіограмотності та ІКТ-компетентності педагогів | ||||
1 | Семінар-практикум: «Використання ІКТ в дошкільній освіті та особливості впровадження в роботу ЗДО». | листопад
квітень
|
вихователі всіх вікових груп | |
2 | Презентація власних наробок «Сучасні цифрові інструменти створення освітнього контенту.» | вихователі всіх вікових груп | ||
3.1.4.Педагогічні години | ||||
1 | Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція) як державний стандарт першої ланки освіти
|
вересень | вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА
|
|
2 | Гармонізація родинних стосунків різних поколінь – необхідна умова родинного виховання (методичний діалог). | листопад | вихователі всіх вікових груп | |
3 | Актуальність проблеми мовленнєвого розвитку.
Використання сучасних освітніх технологій для розвитку зв’язного мовлення дошкільників (дискусія). |
грудень | вихователь
Наталія ВИПИРАЙЛО |
|
4 | Сучасні ігрові технології у освітньому процесі. Створення ефективної ігрової діяльності в форматі дистанційного навчання.
|
січень | вихователі всіх вікових груп | |
5 | Упровадження інноваційних технологій в систему освітньої роботи з мовленнєвої компетенції дітей дошкільного віку
|
квітень | вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА
|
3.2. Підвищення теоретичного та професійного рівня педагогічних працівників
№з/п | Зміст роботи | Термін | Відповідальні | При
мітка |
|
3.2.1. Форми навчання педагогічних працівників | |||||
1 | Систематично опрацьовувати нову методичну та періодичну літературу з метою використання нових ідей, інноваційних технологій виховання та навчання, педагогічної спадщини у практичній діяльності. | упродовж року | педагогічні працівники | ||
2 | Поглиблено працювати та накопичувати, систематизувати теоретичний та практичний матеріал з обраної науково-методичної роботи. | упродовж року | педагогічні працівники | ||
3 | Продовжувати залучати педагогів через міні майстер-класи, безкоштовні вебінари («Всеосвіта», MCFR, РУХ Освіта, ІППО) до ІКТ напряму самоосвіти через
опанування навичками користування та адаптування матеріалів до використання у власній роботі фахових Інтернет ресурсів |
упродовж року | педагогіні працівники | ||
3.2.2 Атестація | |||||
1 | Опрацювати Положення про атестацію педагогічних працівників | до 10.09.2023 | педагогічні працівники
|
||
2 | Опрацювати законодавчу, правову, нормативну документацію з питань атестації | до 01.10.2023 | педагогічні працівники
|
||
3 | Внести в ЄАС список атестуючих педагогів згідно перспективного плану:
-Лариса СОКОЛЕНКО, вихователь -Людмила КРАСНОЩОК, вихователь -Оксана ІЛЬЇНА, вихователь, вихователь-методист
|
з 01.10 до 20.10 | вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА
|
||
4 | Організувати участь педагогів, які атестуються у практичних семінарах, практичних онлайн-курсах, вебінарах тощо | упродовж року | вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА
|
||
3.2.3.Курсова перепідготовка | |||||
1 | Укласти договір про співпрацю щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників з КВНЗ ХАНО Херсонської обласної ради | вересень | вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА
|
||
2 | Направити на курси підвищення кваліфікації до КВНЗ «Херсонської академії неперервної освіти» Херсонської обласної ради згідно перспективного плану:
– Ларису СОКОЛЕНКО, вихователя -Наталію ВИПИРАЙЛО, вихователя
|
упродовж року
|
вихователь-методист
Оксана ІЛЬЇНА |
||
|
|||||
1 | «Сучасні форми роботи з батьками в закладі дошкільної освіти»
|
упродовж року
|
вихователь-методист
Оксана ІЛЬЇНА
|
||
2 | «Мнемотехніка. Технологія ефективного засвоєння інформації в умовах сучасної освіти»
|
упродовж року | вихователь
Оксана ІЛЬЇНА |
||
3 | «Казкотеропія – сучасний метод роботи з дітьми дошкільного віку» | упродовж року | вихователь
Олена КОВБАСЮК |
||
4 | «Організація фізкультурно-оздоровчої роботи у закладі дошкільної освіти» | упродовж року | інструктор з фізкультури
Ірина ПАДАЛКА |
||
5 | «Гра як провідний вид діяльності дітей дошкільного віку» | упродовж року | вихователь
Ірина ПАДАЛКА |
||
6 | « Основи національно-патріотичного виховання у дітей дошкільного віку» | упродовж року | вихователь
Ганна Шкутенко |
||
7 | «Сенсорне виховання дітей раннього віку» | упродовж року | вихователь
Лариса СОКОЛЕНКО |
||
8 | «Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку через використання нетрадиційних технік зображувальної діяльності» | упродовж року | вихователь
Оксана ШЕВЧУК |
||
9 | «Розвиток мовлення у дітей дошкільного віку засобами мнемотехніки» | упродовж року | вихователь
Наталія ВИПИРАЙЛО |
||
10 | «Інтегрований підхід у логіко-математичному розвитку дошкільнят» | упродовж року | вихователь
Євгенія БЄЛОЗЕРОВА |
||
11 | «Експериментально-дослідницька діяльність як чинник пізнавального розвитку дітей» | упродовж року | вихователь
Світлана ІЩЕНКО |
||
10 | «Інтегрований підхід у вихованні дошкільників еколого-природничої компетентності» | упродовж року | вихователь
Людмила КРАСНОЩОК |
||
3.2.5. Консультації | |||||
1 | Створення відеоконтенту для організації дистанційного навчання | вересень | вихователь-методист Оксана ІЛЬЇНА
|
||
2 | Безпека під час війни | жовтень | вихователь
Світлана ІЩЕНКО |
||
3 | Як розповісти дитині про війну | листопад | вихователь
Оксана ШЕВЧУК |
||
4 | Професійна компетентніс ть вихователів ЗДО в контексті воєнного часу | грудень | вихователь
Олена КОВБАСЮК |
||
5 | Безконтактні музично-рухливі ігри для дітей
|
січень | вихователь
Наталія ВИПИРАЙЛО |
||
6 | Інтернетресурси в роботі вихователя: прості сервіси на кожен день | лютий | вихователь
Євгенія БЄЛОЗЕРОВА |
||
7 | Розширюємо функціонал Google Meet за допомогою корисних додатків
|
березень | вихователь
Ірина ПАДАЛКА |
||
8 | Система роботи по формуванню національної свідомості патріотизму дітей дошкільного віку
|
квітень | вихователь
Ганна ШКУТЕНКО |
||
10 | Готуємось до літнього оздоровчого періоду: що робить вихователь
|
травень | вихователь- методист
Оксана ІЛЬЇНА |
||
3.2.6. Вивчення та впровадження передового педагогічного досвіду
|
|||||
1 | Створення відеоконтенту для організації дистанційного навчання | упродовж року | педагогічні працівники
|
||
2 | Можливості використання онлайн ігор у всіх видах діяльності в умовах дистанційного навчання. | упродовж року | педагогічні працівники
|
- Робота з батьками
4.1.1. Організаційна робота | ||||
1 | Організовувати тематичні спільні виставки робіт батьків та дітей
-онлайн фото виставки -онлайн-проєкти -челенджі -флешмоби
|
Упродовж року |
вихователь- методист
Оксана ІЛЬЇНА вихователі всіх вікових груп
|
|
2 | Поповнити матеріали для роботи з батьками:
– розвиток логіко-математичних навичок засобами коректурних таблиць Н.Гавриш; – практичні поради |
упродовж року | вихователі всіх вікових груп | |
3 | Продовження роботи розділу «Інформація» на сайті закладу освіти (рекомендації для майбутніх батьків першачків) | упродовж року | вихователь- методист
Оксана ІЛЬЇНА |
|
4.1.2. Консультації | ||||
1 | «Як навчити дитину знайомитися та знаходити друзів»
|
жовтень | вихователь
Людмила КРАСНОЩОК |
|
2 | «Дитячі ігри для зняття напруження»
|
листопад | вихователь
Оксана Шевчук |
|
3 | «Безпечні різдвяні та новорічні свята» | грудень | вихователь
Лариса СОКОЛЕНКО |
|
4 | «Харчування дошкільників»
|
січень | медична сестра старша
Юлія СИРОТА |
|
5 | «Чому важливо обіймати дитину» | лютий | вихователь
Наталія ВИРИРАЙЛО |
|
6 | «Сучасні інноваційні підходи до розвитку мовленнєвої компетентності дітей»
|
березень | вихователь
Світлана ІЩЕНКО |
|
7 | «Як впоратися з тугою за домом, якщо дім далеко» | квітень | вихователь
Олена КОВБАСЮК |
|
8 | «Патріотичне виховання дошкільників» | травень | вихователь
Ганна ШКУТЕНКО |
|
4.2. Загальні батьківські збори
|
||||
І | ||||
1 | Пріоритетні напрями роботи закладу на 2023/2024 навчальний рік | вересень | директор
Тетяна БОРОВИК |
|
2 | Організація роботи закладу дошкільної освіти у дистанційному форматі
|
вихователь- методист
Оксана ІЛЬЇНА |
||
3 | Соціальні мережі, сервіси, ресурси та їхнє застосування під час дистанційного навчання
|
вихователь
Ірина ПАДАЛКА |
||
ІІ | ||||
1 | Результативність заходів спрямованих на безпечність та психологічну комфортність дітей та батьків | травень | директор
Тетяна БОРОВИК |
|
2 | Система роботи по формуванню національної свідомості патріотизму дітей дошкільного віку
|
вихователь
Ганна ШКУТЕНКО |
||
3 | Організація режиму дня та харчування дитини дошкільного віку в літній оздоровчий період
|
медична сестра старша Юлія СИРОТА | ||
3.6.4. Групові батьківські збори | ||||
Група раннього віку | ||||
1 | 1.Адаптація дитини в закладі дошкільної освіти, як її полегшити.
2.Завдання і зміст освітнього процесу у дистанційному форматі.
|
вересень | вихователь
Лариса СОКОЛЕНКО |
|
2 | 1.Розвиток мовлення дітей раннього віку – важлива умова їхнього розумового розвитку.
2.Підведення підсумків освітнього процесу у групі дітей раннього віку.
|
травень | вихователь
Лариса СОКОЛЕНКО |
|
Середня група | ||||
1 | 1.Особливості психологічного і фізичного розвитку малят 5-го року життя.
2.Завдання освітнього процесу у групі дітей 5 – го року життя у дистанційному форматі.
|
вересень | вихователь
Наталія ВИРИРАЙЛО |
|
2 | 1.Роль дорослих у комунікативно – мовленнєвому розвитку дошкільників.
2.Підведення підсумків освітнього процесу в групі дітей середнього дошкільного віку. |
травень |
вихователь Оксана ІЛЬЇНА |
|
Групи старшого дошкільного віку | ||||
1 | 1.Особливості психо-фізіологічного розвитку
дітей 6-го року життя. 2.Завдання освітнього процесу в групі дітей 6-го року життя у дистанційному форматі.
|
вересень | вихователі старших груп | |
2 | 1.Які вони – майбутні школярі?
2. Мовленнєва компетентність дітей і її значення для подальшої успішності дитини. 3. Підведення підсумків освітнього процесу у групі дітей старшого дошкільного віку. |
травень | вихователі старших груп | |
Різновікові групи | ||||
1 | 1.Особливості психологічного і фізичного розвитку малят від 3-х до 6-ти років.
2. Завдання освітнього процесу у групі дітей від 3-х до 6-ти років у дистанційному форматі.
|
вересень | вихователі різновікових груп | |
2 | 1.Роль гри у розвитку і вихованні дитини.
2. Мовленнєвий розвиток – головна умова розумового розвитку дитини. 3. Підведення підсумків освітнього процесу у різновіковій групі. |
травень | вихователі різновікових груп |
ІV БЛОК. Управлінські процеси закладу
№
з/п |
Зміст роботи | термін | відпові
дальні |
примітка | |
4.1.Створення системи планування та розвитку закладу
|
|||||
4.1.1. | Сформувати контингент здобувачів дошкільної освіти відповідно до вікових категорій | до 01.09 | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
4.1.2. | Скласти план роботи ЗДО на 2023/2024 навчальний рік | педагоги | |||
4.2. Формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі | |||||
4.2.1. | Планувати та відстежувати результативність роботи відповідно до стратегії розвитку ЗДО з урахуванням освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» | упродовж року | директор
Тетяна БОРОВИК вихователь- методист Оксана ІЛЬЇНА
|
||
4.2.2. | Здійснювати самооцінювання якості освітньої діяльності ЗДО за 2023/2024 н.р. | упродовж року
|
директор
Тетяна БОРОВИК вихователь- методист Оксана ІЛЬЇНА
|
||
4.3.Робота сайту ЗДО (соцмережі) | |||||
4.3.1. | Забезпечити змістовне наповнення веб-сайту ЗДО та платформ на яких працює заклад | упродовж року | вихователь – методист Оксана ІЛЬЇНА
|
||
4.3.2. |
Вчасно оновлювати інформаційні ресурси
|
за потреби | вихователь – методист
Оксана ІЛЬЇНА |
||
4.3.3. | На сторінці Faсebook в загальнодоступній групі ЗДО, веб-сайті, Телеграм групі, дошці Padlet висвітлювати події, заходи, рекомендації для батьків, поради практичного психолога тощо | упродовж року | вихователь – методист
Оксана ІЛЬЇНА |
||
4.3.4. | На час воєного стану викладати на веб-сайті, на сторінці Fasebook, Телеграм групі, дошці Padlet відео занять, створені педагогами ЗДО
|
упродовж року | вихователь – методист
Оксана ІЛЬЇНА |
||
Виробничі наради | |||||
І | Робота ЗДО в умовах воєнного стану
1. Про завдання колективу ЗДО на новий 2023-2024 н. р. 2.Правила внутрішнього трудового розпорядку : затвердження графіків роботи працівників. 3.Інформація про готовність до нового навчального року |
жовтень | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
IІ. | Аналіз роботи закладу дошкільної освіти за 2023-2024 навчальний рік.
1. Досягнення педагогічного колективу за минулий навчальний рік. 2. Перспективи роботи ЗДО в новому навчальному році. .
|
квітень | директор
Тетяна БОРОВИК |
||
Загальні збори колективу та громадськості
|
|||||
I.
|
1.Підготовка ЗДО до нового 2023/2024 навчального року.
2.Трудові відносини в умовах воєнного стану. 3.Безпека життя працівників на робочому місці. |
вересень |
директор Тетяна БОРОВИК |
||
ІІ.
|
1. Звіт керівника з питань статутної діяльності, оцінка
діяльності директора на посаді за підсумками роботи 2023/2024 навчального року. 2. Аналіз методичної роботи за поточний навчальний рік. 3. Про підготовку і організацію літнього оздоровлення дітей.
|
червень |
директор Тетяна БОРОВИК вихователь- методист Оксана ІЛЬЇНА
|
СВЯТА ТА РОЗВАГИ Додаток 6
|
||||
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін | Відповідаль
ний |
Приміт ка |
1.
|
Міжнародний День захисту дітей. «Перші кроки»
|
|
вихователь-методист,
вихователі груп |
|
2. | Свято друзів | музкерівник,
вихователі груп |
||
3. | Спортивна розвага «Ми маленькі козачата» | інструктор з ф/к, вихователі груп | ||
4. | День здоров’я. Екскурсія-похід до річки Дністер | інструктор з ф/к, вихователі груп | ||
5. | Спортивний турнір | інструктор з ф/к, вихователі груп | ||
6. |
Свято врожаю |
музкерівник,
вихователі груп |
||
7. | Концерт дитячих талантів «Шануймо рідну Україну | музкерівник,
вихователі груп |
Робота з батьками
|
||||
1.
|
День відкритих дверей для батьків онлайн
« Гостинно запрошуємо до «Сонечка» |
червень
|
директор,
вихователь-методист |
|
2. | Консультація онлайн «Оздоровлення дітей цілющими властивостями сонця, повітря і води». | липень | вихователь-методист |
|
3.
|
Свято відпочинку разом з батьками | червень
|
інструктор з
фізичної культури |
|
4. | Оформлення санітарних бюлетнів для батьків онлайн :
1. «Профілактика кишкових захворювань під час оздоровчого періоду», 2. «Теплові, сонячні удари», 3. «Обережно! Гриби – не для дітей», 4. «Перша допомога при укусах».
|
упродовж літнього періоду
|
медична сестра
вихователі
|
|
5. | Туристичні походи
до парку(фото звіти від батьків) |
щомісячно | інструктор з
фізичної культури, вихователі |
|
6.
|
Консультації онлайн «Молоко в раціоні дошкільників» | липень
|
медична сестра |
|
7.
|
Анкетування батьків на різні тематики онлайн
|
щомісячно
|
вихователь-методист |
|
8.
|
Спільні з дітьми екскурсії – спостереження(онлайн занняття): – до річки; – до лісу; – до фортеці |
протягом
літа
|
вихователі
груп, батьки
|
|
9.
|
Участь у конкурсах малюнків онлайн :
краса мого рідного садочку; мій відпочинок влітку; Україна – рідний дім |
червень липень серпень
|
вихователі груп
|